Řeč v bulharsku

Od: Datum: 09.07.13 19:10 odpovědí: 12 změna: 10.07.13 20:14

Když pojedu do Bulharska domluvím se líp anglicky nebo rusky? (ruština je podobná bulharštině)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.13 19:12

Kdysi dávno Rusky, rukama a nohama, letos neteř v Turecku a prý Angličtina celkem k ničemu, Rusky v pohodě.

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*

Obecně určitě lépe rusky - a dávej si pozor na přikyvování a vrtění hlavou - má opačný význam, než kdekoli jinde...

doplněno 09.07.13 19:14:

Wamp - v Česku bych váhal, zda je k domluvě lepší ruština nebo angličtina... *smich*

Datum: 09.07.13 19:35

mowla: v Česku bych neváhal - mladší generace rusky neumí a starší má k Rusákům většinou zakořeněný odpor.

V Turecku jsem se anglicky domluvil v kdejaké zapadlé vesnici, a když jsem měl onehdy doma polskou návštěvu, tak jsme si různá jazyková nedorozumění vysvětlovali taky anglicky. A už se nám to líbí nebo nelíbí, angličtina se stala celosvětovým dorozumívacím standardem. Takže bych ji zkusil i v tom Bulharsku, přinejmenším v turistických oblastech.

Od: wampŽ

To je jako kdyby jsi se zeptal,zda se domluvíš v Čechách lépe česky nebo anglicky.V bulharsku zcela jistě bulharsky;)

doplněno 09.07.13 20:20:

Souhlasím,že v turistických oblastech anglicky*hi*Moc jsem se unáhlila*hi*Ale,jinak jasně rusky,nebo chcete-li bulharsky.

Datum: 09.07.13 20:31

Bulharština je hodně podobná ruštině. Prostě takový slovanský jazyk. Seznámila jsem se na pláži s bezva bulharskou paní - důchodkyní z Plovdivu. Za pár dní jsme si docela rozumněly, i když jsme občas něco musely opakovat. Paní vyprávěla o životě bulharských důchodců, /nic moc/ ještě že prý má zastrachovku /pojistku/. Také jsem si pro jistotu zapamatovala slovo razstrojstvo - průjem. Co kdyby? Naštěstí jsem ho nemusela použít. Jinak, jak už rádci psali - když Bulhar souhlasí, vrtí hlavou /ANO/, když nesouhlasí, kýve hlavou /NE/. To mi zpočátku dělalo problémy. Tak hezkou dovolenou! *slunce*Jaga.

Datum: 10.07.13 00:58

Neovládáte-li místní jazyk, pak v oficiálních místech (hotely, úřady a pod.) bude vhodná angličtina a na ulici či venkově se hravě domluvíte zikánštinou. ;)

Datum: 10.07.13 07:33

Čavále, džan te mangen, aven e gádže *palec*

Datum: 10.07.13 07:46

Kývání hlavou zepředu dozadu, je ne. Kývání, ze strany na stranu je ano. Bulhaři hlavou nevrtí. ;) To jsou krásné vyhlídky! Závidím vám! Horký písek, veliké vlny, ve kterých se úžasně dělají blbosti. Některou podplavat, některou přeplavat, na některé se svézt. Krááása! Horké, šavnaté broskve. Kterých se člověk nají, napije a ještě umyje. Melouny, nektarinky. Hrozno už také asi bude. Aaach! Krása! :D

Datum: 10.07.13 08:12

na pobřeží se domluvíte česky a jinak spíš anglicky. Na ruštinu bych nespoléhal.

Datum: 10.07.13 08:22

Ještě to tu nepadlo, ale v Bulharsku, resp. v turistických oblastech, se v pohodě domluvíš i ČESKY

Datum: 10.07.13 13:55

Anglicky, německy, rukama nohama - ale nakonec Vám zbyde stejně jenom ta ruština. Samozřejmě můžete zkusit vše co umíte - italsky, francouzsky, španělsky - anebo, jak zde někdo radil - nejlépe začít češtinou a uvidíte. Přeju hezkou dovolenou. Marcela.

Datum: 10.07.13 20:14
9 z 10 zaměstnanců ČEZu nepojede letos do Bulharska na dovolenou.
;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.