Lze dostat úvěr od stavebka na mateřské?

Od: Datum: 07.07.13 17:43 odpovědí: 14 změna: 11.07.13 08:51

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli bych měla možnost si půjčit ze stavebního spoření na rekonstrukci domu? Ale problém je v tom, že jsem na mateřské dovolené a mám šestnáctiletou a sedmiměsíční dceru a jsem rozvedená. Žádné jiné půjčky nemám, nikde nedlužím a v žádném registru dlužníků zapsaná nejsem.Stavebko mám založené,ale mám tam jen cca 4000kč. Jednalo by se cca 150000kč.

Děkuji za vaše odpovědi

doplněno 07.07.13 17:52:

Ještě jsem chtěla dodat že domeček,který chci opravit je maminky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.13 18:02

Se sedmiměsíční dcerou už nečerpáte mateřskou dovolenou (ta trvala 28 týdnů).

Sociální dávku (rodičovský příspěvek), jejíž výše může kolísat podle toho, pro jakou délku pobírání se právě rozhodnete, pouze některá nebankovní společnost, (= obávám se, že banka nikoliv).

Nepíšete, jestli máte čím ručit nebo dalšího ručitele, ...

Za zkoušku podle mne nic nedáte. Zkuste se přeptat v bance.

doplněno 07.07.13 18:04:

Oprava (někam se mi ztratila část věty):

... , podle mne uzná jenom některá ...

doplněno 07.07.13 18:56:

Z dodatku podle mne nevyplývá, že byste domkem nemohla ručit (pomůžete-li mamince zrekonstruovat domek, může Vám zase ona pomoci s ručením).

___ Používání "běžných obratů" by se při jednání s různými institucemi, bankami a/nebo úřady se nemuselo vyplatit..

Je rozdíl mezi mateřskou (MD, zpravidla 28 týdnů) a rodičovskou (RD, max. do 3 let věku) dovolenou (obojí je volno od zaměstnavatele) a mezi peněžitou pomocí v mateřství (dávka nemocenského pojištění, u níž je po dobu 28 týdnů zaručen ± stejný příjem) a rodičovským příspěvkem, jehož výše se mění v závislosti na rozhodnutí příjemce.

Z dotazu ani nevyplývá, jestli skutečně čerpáte RD (= jestli jste zaměstnána) nebo jestli jste rodičem pečujícím celodenně o dítě a pobírajícím rodičovský příspěvek (= nemáte zaměstnání).

Liší se i délka rodičovské dovolené a pobírání rodičovského příspěvku, jež není podmíněno čerpáním RD. RD lze čerpat max. do 3 let věku dítěte, rodičovský příspěvek lze pobírat až do 4 let věku dítěte (lze jej pobírat i souběžně se zaměstnáním).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.07.13 18:39

Děkuji za odpověď,

Nebankovní půjčku bych si v žádném případě nevzala.*zed* Ručit nemám čím v dodatku jsem psala,že peníze by byly na rekonstrukci domku,který je maminky, myslela jsem, že to z toho vyplyne.:)

Samozřejmě vím,že mám rodičovský příspěvěk, slovo mateřská jsem použila jen jako slovní obrat, který se běžně používá.

Datum: 07.07.13 19:30

Ano, lze to. U koho máte stavebko?

Datum: 07.07.13 22:29

Stavebko mám u raiffeisen bank stavební spoření.

Od: ron*
Datum: 07.07.13 20:13

Dobrý den.

Než bych banku vůbec oslovila s žádostí o půjčku, zvážila bych si, zda budu schopná úvěr splácet. Píšete, že jste rozvedená s dvěma dětmi, příjem nemáte moc vysoký. Napište si na papír váš příjem a běžné pravidelné měsíční výdaje. A hned budete vědět, máte-li na splátky dostatečnou rezervu. Obdobným způsobem bude postupovat i banka při posouzení možnosti půjčit vám.

Datum: 07.07.13 22:26

Vše jsem promyslela a vypočítala. Mám přítele,kterého uvádět jako spoludlužníka nechci, kdyby jsme se rozešli nebo se cokoliv jiného stalo, nechci být závislá na jeho příjmech. Také bych byla schopna ihned nastoupit do práce, hlídání bych zajištěné měla, ale chci se dceři věnovat aspoň ty tři roky.

Všechna pro i proti mám promyšlené, nevrhám se po hlavě do situací o kterých vím, že bych nezvládla.

Nicméně chápu vaši radu, dnešní doba je velmi nejistá a nikomu nikdo nezaručí stálé zaměstnání - stálý příjem, na což doplatilo již spousty lidí.

Od: parazit
Datum: 08.07.13 07:34

zdravím

Od stavební spořitelny si mužete vzít překlenovací uvěr.min.částka 250 000.-(mín vám nepujčí).splátka kolem 1800.-

a potřebujete aspon nejakého ručitele.jinak máte smolíka:).

PS.a není to že vám půjčí a vy si nakoupíte co uznáte za vhodný.všechen stav.mat.budete muset dokládat. učtama fakturama.

Datum: 08.07.13 07:44

Dobrý den.

V prvé řadě mě zarazilo, že vlastně nevíte, u koho stavební spoření máte - Raiffeisen bank stavební spoření neexistuje, pouze Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS).

Ve vašem případě by šlo o překlenovací úvěr. RSTS posuzuje bonitu klienta podle tabulky. Pokud nedosáhnete bonity (min. příjem na určitou půjčku), máte smůlu. Pokud byste žádali dva spolužadatelé (např. s přítelem, s maminkou), máte na úvěr větší šanci.

Datum: 08.07.13 18:58

Děkuji za odpověď, strašně mě baví to jak se tady každej chytá každýho slovíčka :-*haha* samozřejmě že máte pravdu že mám raiffeisen stavební spoření, tudíž se tedy moc omlouvám, že nejsem tak přesná*zed*

Datum: 08.07.13 21:57

*nevi* Nechápu tuto Vaši ublíženou reakci. Kdo chce PŘESNĚ poradit, musí PŘESNĚ zadat dotaz. A jelikož jsem z oboru, tak vím, že na přesnosti dost záleží.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.07.13 11:27

Nemaslela jsemt to zle, samozřejmě vás chápu.

Datum: 09.07.13 14:24

Hanika, tak jsem se poptala přímo u zdroje, v RSTS.

Na překlenovák 150 tis. Kč dosáhnete, pokud budete mít čistý příjem 17 800 Kč. Pokud byste se rozhodla žádat s přítelem, pak dohromady musíte mít min. 21 700 Kč čistého.

Jinak co se týče splátek, tak na nejmenší zatížení to vychází 770 Kč/měs. na 24 let. Samozřejmě, čím kratší dobu splácíte, tím míň přeplatíte.

Takže toto je info pro Vás ;) Bohužel hodně je to ovlivněno tím, že máte 2 děti.

Ohodnoceno: 1x

Od: jaak
Datum: 10.07.13 09:16

Dobrý den.

Pokusím se odpovědět tak, aby to pro Vás bylo dostatečně vypovídající.

Jako první věc bych Vám doporučil obrátit se na spolehlivého finančního poradce (nikoliv prodejce pojistek), který zhodnotí komplexně finanční situaci Vaší rodiny. Velmi těžko lze radit v takto zásadní situaci bez toho, aniž aby člověk znal všechna fakta. V každém případě je nutná osobní schůzka s Vámi a Vaší maminkou, nebo přítelem, zkrátka s osobami, které jsou součástí Vaší rodiny a nějak se podílejí svými příjmy na jejím fungování. Po zjištění faktů Vám poradce zpracuje finanční plán pro Vaši rodinu a na příští schůzce představí řešení. O něm si pak společně promluvíte a zjistíte reálné možnosti.

Názory přispěvatelů zde jsou jistě míněny v dobrém, nicméně je berte s rezervou. Ono půjčit si ze SS nemusí být zase až takový problém, ale jsou s tím spojené další skutečnosti a Vaše rodina je musí vzít všechny v potaz. Každopádně zapomeňte na nebankovní sektor, jak zde již někdo psal. Dále to že máte SS u Raiffeisen SS ještě neznamená, že si musíte brát meziúvěr zrovna zde. Stavebních spořitelen je na trhu více a každá má trochu jiné podmínky. Volba té nejvhodnější je právě práce finančního poradce, který za Vás vše zpracuje a Vám představí možné řešení.

Dalším rozebíráním této situace zde patrně nedosáhnete posunu vpřed. Bez znalosti všech potřebných informací Vám nikdo nemůže správně poradit.

Přeji Vám dobré pořízení :)

Datum: 11.07.13 08:51

Dobrý den, děkuji vám za výstižnou odpověď, máte pravdu, budu to řešit s osobou která se zabývá přímo stavebním spořením. V nebankovním sektoru bych o půjčku nežádala v žádném případě*zed*.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.