Omezení vlastnického práva- předkupní právo

Od: Datum: 07.07.13 11:11 odpovědí: 2 změna: 08.07.13 07:33

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co to znamená do budoucna a hlavně jak to bude s novým Občanským zákoníkem.

Před xx lety jsme si koupili zahradu s chatou / v zahrádkářské kolonii / a v katastru máme zapsáno Omezení vlastnického práva - předkupní právo. Koukala jsem na ostatní zahrady a mají to tam úpně všichni jak na zastavěnou plochu, tak na pozemek. Je nás kolem 30ti.

Vím, že si dřívější zahrádkáři odkupovávali zahrádky od Pozemkovýho fondu a proto tam ta formule musí být. Taky když se chce zahrada prodat musí se to nabídnout nejprve PF.

Zajímalo by mě zda si PF může usmyslet a pozemky prodat opět vlastníkům. Přece jenom jsme jako nový majitelé již platili statisíce než předchůdci od PF. Proč je to takhle zabezpečený tím předkupním právem?

Všem děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.13 16:34
avatar

Podle nově přijatého zákona k 1.1.2013 (teď jej nemohu najít) lze požádat pozemkový fond o výmaz,byla-li cena za pozemek zaplacena před více než 5 lety. Dělal jsem to teď u 31 zahrádkářů - u společných parcel jednou žádostí najednou a u konkrétních vlastníků potom individuálně s každým . Je to bezplatné (tedy zatím ) :)

Zašlete na příslušný Státní pozemkový úřad ,Krajský pozemkový úřad,... Žádost o Potvrzení o zániku předkupního práva, poté vyplňteOhlášení změny práva k nemovitosti k zápisu do katastru nemovitostí a přiložte obdržené Potvrzení, doneste na podatelnu K.N. a max. do 30 dnů by mělo ve výpisu zmizet předkupní právo. Oba formuláře najdete na webu,pokud nikoliv napiště na jarazde@gmail.com pošlu vám vzory. Je to pár korun a trochu času a zbavíte se břemene i když v současné době to není problém,ale může to být třeba problém v budoucnosti

doplněno 07.07.13 16:39:

našel jsem to, tady je postup :

http://www.zahradkari.cz/dokumenty/prevod_zahradky.php

Ohodnoceno: 4x
 
Od: pavlina93*
Datum: 08.07.13 07:33

Moc Vám děkuji za odpověď. Na odkaz kouknu a proštuduji.

doplněno 08.07.13 07:34:

Máte ode mne bodík.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.