Kolik má manželka unést?

Od: Datum: 06.07.13 15:51 odpovědí: 14 změna: 09.07.13 20:35

Ráda bych znala nějaké vaše životní příběhy. Jsem ze svého manžela zoufalá. Nevím už jak dál. Před pár lety vyhodil (doslova) půl milionu a to jsme běžná rodina. Přežila jsem to jen kvůli dětem a psycholožce a ADP a několikaté krizi. Jenže on pořád vyhazuje peníze dál.Když by se to dalo tak nějak průměrovat, tak za naše 15tileté manželství měsíčně vyhodil "do popelnice" asi 4000kč. Mám hrůzu, co zase provede-ikdyž to naschvál nedělá-je prostě naivní a neskutečný "trouba". Rozdělit majetek mi přijde téměř jako rozvod a taky je pravda, že jsem tak svým osudem vyšťavená, že nemám sílu ani odvahu se mu vzepřít.

Neprosím tu o rady, spíš bych chtěla vědět, kolik jste toho musely unést Vy- prostě takové povzbuzení, že člověk má vydržet i v tom zlém i nejzlejším. Můj muž není zlý, jen neuvěřitelně nepraktický, máme spoustu dluhů (poctivě je zatím splácíme) a s mým mužem vždy dluhy mít budeme. Od té akce "půlmilionu" nemám sílu peníze hlídat jak dřív a jsem vlastně v kuse nešťastná. Žijeme na úkor budoucnosti. Můj muž vidí, že jiní muži žijí zodpovědněji, ale nijak jej to neoslovuje-je flegmatik.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bonie*
Datum: 06.07.13 16:28

proč chcete vědět, kolik toho má unést manželka? Zajedno každý unese jen to své a proto to dostává a za další, kdyby vám, váš problém v porovnání s ostatními přišel jako prkotina tak si spíš zaděláváte na pěkný problém.

Myslím spíš, že váš problém je dost velký, protože ano jsou to "jen" peníze ale ted a tady to bohužel stojí na penězích. Promiňte ale stačí přijít o práci a je to lidově řečeno v h****u

něco podobného mám za sebou, taky pořád někam pluly peníze a pluly a pluly... nevím kam, bral dost, najednou první exekuce, druhá... já přišla o práci... a ne aby se vzpamatoval ale bylo to pořád stejný, dnes už vím, že stejně jako kašlal na to, kam kolik vydá, tak stejně tak zapomínal tohle zaplatit a tamto zaplatit... No pak to skočilo tak, že jsme zařvala - jídlo, co koupím je pro kluka a pro mně, dokud se nezačneš starat... No co myslíte? Jééé, mně to nevyšlo, já nevím kam se to podělo... No a když jsem ho načapala, že bere klukovi jídlo - má přísnou dietu a není to zrovna levné... tak jsem ho vyhodila... Ale už bylo pozdě, já jsem bez práci, na splácení nemám... A to, nebyl manžel... Tak co? kolik toho ještě chcete vydržet?

doplněno 06.07.13 16:29:

Kolikrát prostě koupil úplně zbytečné věci... a pak když viděl, že je zle, bral si půjčky ale to jsem zjistila až když jsem ho vyhodila

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.07.13 16:51

Nedávno jsem šla koupit s vnoučkem 8let, mamince k narozeninám náušnice. Měl nachystných 94 kč. Vybral krásné, ale za víc jak 300kč. Mi se také moc líbily, tak jsem se nabídla, že mu přidám. Vytáhl peněženku se svými penězi a já zaplatila kartou, náušnice krásně zabalili a my odcházeli. Malý se před obchodem z prodejny zastavil a měl problém. Ptal se mě, proč mi má dávat peníze, když já jsem penězma neplatila. Žádné peníze jsem pokladní nedávala. Kartu zná, rodiče nenosí peníze, ale platí skoro všude kartami. Teď však šlo o jeho peníze, které měl fyzicky ve své peněžence. Ty moje, to bylo jen virtuální něco. To snad ani peníze nebyly. Ty jeho, to jsou ty pravé, opravdové! :) Jasně že jsem mu význam karty vysvětlila, už to znal a věděl. Kapku jsme se zadrhli na tom, odkud ty peníze na můj účet přicházejí, když už nepracuji. Snad to pochopil, protože se to malému chlapci špatně vysvětluje. *nevi*Celou tou historkou chci říci to, že někteří lidé jsou finančně negramotní, jako malé děti. Pokud za svou práci na pokladně podniku nedostanou hotové peníze a pak nemusí vytáhnout z kapsy peněženku a z ní odpočítat žádaný obnos, jednají tak, jakoby o peníze, které musí vydělat, ušetřit, dobře s nimi hospodařit, vůbec nešlo. Jakoby šlo o nějakou hru s bankomatem a kartou, snad pohádku, která vždycky dobře dopadne. To na účtu nejsou peníze, to jsou jen čísla! Akorát druhý z partnerů má nějaké nesmyslné řeči. *sok*

P.S. Občas si myslím, že peníze jsou hologram. Po třetím otevření peněženky tam nic není. :D Trapný pokus o humor.

Ohodnoceno: 11x

Od: ota122
Datum: 07.07.13 00:18

hezky...moc hezky řečeno*palec*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.07.13 23:01

Teď už to asi víte, ale stejně je potřeba to říct narovinu. Váš manžel není odpovědný a je prostě hloupý - bez urážky. Nesvádějme to na flegmatickou povahu. Hospodaření s penězi by mělo být v repertoáru schopností každého chlapa. Pokud vyhazuje zbytečně peníze, které nemá, je to hodně špatné. Každá koruna, kterou máte na dluh znamená zhruba 2 koruny které budete vracet. To znamená, že když žijete bez dluhů, máte rozpočet třeba 25 tisíc měsíčně a za tyto peníze můžete nakoupit zboží a služby přesně v této hodnotě. Pokud už žijete na dluh, za 25 tisíc nakoupíte zboží maximálně za 15 tisíc. Zbytek peněz vyhodíte z okna a žádný užitek z nich pro vás neplyne. Toto je základní věc, kterou si musíte Vy i Váš manžel uvědomit a za každou cenu dluhy umořovat a zbavovat se jich. Když si to neuvědomíte, budete pořád chudnout a nakonec Vás čeká exekuce na zbývající majetek. Oddálení tohoto stavu braním si stále nových půjček na splácení starých dluhů jen situaci zhorší. Vznikne tím jen ještě víc drahých dluhů. V lepším případě potom vyhlásíte osobní bankrot, v horším případě budete mít až do konce života na krku nesplatitelné dluhy se kterými se Vám bude velmi špatně žít. Znám takové případy. Nevýhodná půjčka 100 tisíc korun na rekonstrukci koupelny se smluvní pokutou 1% denně a najednou je z toho snad 5 milionů a dluh každým dnem raketově roste. S dluhy riskujete víc, než si myslíte.

Přísloví říká, že lepší je mít inteligentního nepřítele než hloupého přítele. Hlupák je svému okolí nebezpečný i když to není jeho záměr. Nemůže za to, ale je to prostě fakt. Jak z toho ven? Vy jako žena se musíte především postarat o svoje děti a pokud možno udržet rodinu. To nebude možné, pokud Vás exekutor vyhodí na ulici a jako předlužení chudáci zcela bez majetku budete živořit po ubytovnách. Návštěvy psychologa nic nevyřeší a braní prášků na uklidnění teprve ne. Ten psycholog Vás nenechá bydlet ve svojí mnohamilionové vile až budete na ulici. Musíte bezpodmínečně vzít dohled nad financemi do svých rukou. Zjistit, komu všemu dlužíte kolik peněz, zda jsou dluhy spláceny v termínu. Někdy se stává, že se věřitel schválně třeba 2 roky nehlásí a potom Vás dá k soudu a bude požadovat dluh + všemožné pokuty z prodlení. Musíte manželovi zakázat dělat jakékoliv investice v řádu tisíců bez domluvy s Vámi + zákaz braní jakýchkoliv půjček. Nejlépe si to od něj nechte podepsat před notářem. Pokud na to nepřistoupí, je jediným řešením rozvod s okamžitým rozdělením majetku.

Pokud manžel nepochopí vážnost situace a zcela nezmění svůj přístup, je další život s ním pro budoucnost Vás i Vašich děti extrémně nebezpečný. Z tohoto důvodu je lepší žít třeba stále spolu jako rodina, ale finančně zcela odděleně. Když potom Váš neodpovědný manžel udělá nějakou botu, stáhne pod vodu jen sebe a ne celou Vaši rodinu.

Ohodnoceno: 8x

Od: ota1
Datum: 07.07.13 00:27

Dobrý večer, je mi líto co zrovna prožíváte...opravdu moc líto... Jiste by jste ráda byla štastná a nezažívala takovýto stresy...Ano, peníze jsou potřeba..ať si klidně říkají ti co je mají..že ´´peníze nejsou potřeba´´...bez nich to jde jen stěží...

I já se nedokážu bohužel radovat ze života, bohužel...ale dělám všechno proto, abych se to za pár let změnilo..Ale žiju bez dluhu...to je podle me sít, ze které se človek muze jen tezko sam...ci bez pomoci dostatat...

o to to mate tezší..ze jste v té siti néé svoji vinou...držím Vám moc palce...alřešte to prosim dřív...dokud na to ještě máte sílu...

Od: pekarekmilos11l
Datum: 07.07.13 19:10

U vašeho dotazu mi chybí jedna podstatná iformace - do čeho váš manžel ty peníze investoval? Nechcete mi snad tvrdit, že vzal půlmilionu a doslova ho vyhodil do komunálního odpadu...

Od: neflegmaticka
Datum: 07.07.13 20:25

Děkuji všem za rady! Milýpekarekmilos11l bylo by to dlouhatánské povídání, na které nemám moc chuť, kdybych měla popsat, jak jednou během pár dní vyhodil cca 500.000kč Za ně nám zbylo jen pár papírů-smlouvy. Popravdě nešlo jen o ten půl milion- díky těmto smlouvám jsme se museli vystěhovat z bytu a nastaly další hrozný věci. Bohužel jsem si v té době myslela, že můj muž je rozumný a schopný,jinak by se to nestalo. Už si to roky nemyslím, ale nemám odvahu se situaci postavit.

Od: asd*
Datum: 08.07.13 11:36

Co má žena snést? Platí "jaký si to uděláš, takový to máš". Doporučuju na rovinu mu říct že není schopný rozumně hospodařit (argumenty určitě máte),a že buď budete kasu hlídat vy, nebo budete hospodařit kařdý sám = rozejít se. Prostě přijde z práce, udělá stojku a vy mu budete dávat rozumné kapesné na jeho útraty. Kartu mít nebude, ani nebude nikde podepsovat objednávky, smlouvy atd. Pokud to nastavíte rozumně tak to bude fungovat - penězům budete vládnout vy, on bude rozhodovat zase o jiných věcech, třeba co máte vařit.

Pokud to necháte osudu, tak vás snadno potopí zadlužením tak že to neutáhente a přijdete o všechno...

Datum: 08.07.13 22:16

Asi to patří do jiné rubriky - ale - můj partner je zase přehnaně šetrný - dalo by se říct lakomec! - a k ničemu nám ty ušetřené peníze nejsou - všechno závisí jenom na tom, kolik to stojí - za chvíli umřeme a nic si neužijeme! - tak nevím, co je lepší.

Ohodnoceno: 1x

Od: neflegmaticka
Datum: 09.07.13 07:07

To je určitě nepříjemné. Já mám takového tchána! Věřte, nevěřte, ikdyž není úplný extrém. Jeho syn je jeho absolutní opak :(

Podle mě o máte v pohodě, kdybyste měla děti, nemusíte se bát, kdy skončíte pod mostem a do prádce nechodíte s pocitem, že stejně vyděláváte na cizí- nevím, kdy komu můj muž zase "věnuje" peníze a nikdy nevím, kdy "věnuje" celé naše zbývající jmění. Rozhodně lepší mít muže skrblíka, není to TAK stresové.

Datum: 09.07.13 08:59

Moje kamarádka žila se skrblíkem... když jí začal počítat i zrnka rýže na oběd, odešla... Trošku nadsazené, ale fakt hlídal aby nedala pár kapek oleje navíc... a zda jsou punčošky pro dítě opravdu neopravitelné.

Vydělávat pro skrblíka j enaprosto stejně na nic jako s někým, kdo rozhazuje. A taky bych si dala pozor na pusu, co vypouštíte, ono by se vám to mohlo splnit. Osobní zkušenost.

Datum: 09.07.13 15:02

Pro "bonie"

Děkuju za odpověď

- ale vyděsila mne Vaše poslední věta - já na to (tzv. zakřiknutí) věřím naprosto stoprocentně! - pokud to bylo míněno k mému příspěvku - co jsem řekla? - že za chvíli umřeme, je pravděpodobné, je nám 67 a 70 let - ale tuto větu používám spíše k zaříkávání osudu, nežli k jeho provokování! Jinak zdravím, Marcela.

Jo - na skrblíka jsem si už za 30 let zvykla - a nevyměnila bych ho. Jen mi to občas přijde trochu líto.

Datum: 09.07.13 20:35

to bylo na Neflegmatičku ;) reagovala na vás a psala, že život se skrblíkem by byl lepší...

A já jsme kdysi taky něco řekla a ono se to stalo :D tak proto jsem to napsala.

Rozumím a chápu, že vám je to občas líto, zas rovnováha musí být, tak víc hledejte, to co vám dělá radost

Od: legracek
Datum: 09.07.13 09:37

Dle studií pana Náhlovského měli ženy omezení již mezi starými Krušnohorci. Dva měsíce před porodem nesměly nosit břemena těžší jak 250kg.*smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.