Po vysoké na úřad práce

Od: Datum: 06.07.13 14:17 odpovědí: 5 změna: 06.07.13 20:08

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak to funguje když se po vysoké škole přihlásím na úřad práce? dostanu každý měsíc od státu nějaké peníze nebo ne? děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fiatbrava
Datum: 06.07.13 14:21

Dostanes velky prd nemas narok na nic! az si hezky odpracujes jeden rok

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.13 14:27

Ahoj,

bohužel nemáš nárok na nic pokud nemáš odpracovaný rok v posledních dvou letech.
Já jsem po VOŠ sice víc než rok odpracováno měla, pracovala jsem však před třemi lety než jsem šla na školu a nedostala jsem nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.13 14:29
avatar

Zdravím. Funguje to tak, že pokud se zaevidujete na ÚP, bude tento za Vás každý měsíc hradit zdravotní pojištění, které je povinné a jinak byste si ho musela hradit sama (1080,- Kč/měs.). Na podporu v nězaměstnanosti mít nárok nebudete. Jinak pokud žijete ve společné domácnosti s rodiči, pro přiznání soc. dávek se posuzují dohromady příjmy všech členů domácnosti dohromady. Takže je pravděpodobné , že na žádné dávky nedosáhnete.

doplněno 06.07.13 14:36:

Na podporu v nezaměstnanosti byste nárok měla, jestli-že jste za poslední 2 roky získala alespoň 12 měsíců důchodového pojištění. Jinak viz. práva a povinnosti uchazeče o zaměstnání:

http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/pravpov_uch

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 06.07.13 15:00

Musíte mít odpracováno nějaké množství hodin. V době, kdy jsem já byl na pracáku dva měsíce, jelikož jsem čekal na vyjádření zaměstnavatele, tak jsem dokladoval brigády, které jsem dělal na střední škole, nakonec jsem dostal cca 2.358,-Kč, ze kterých jsem měl mimo jiné velkou radost. Hlavně jsem tam byl kvůli sociálnímu a zdravotnímu pojištění. Zaměstnavatel se pak vyjádříl a nyní si mohu dovolit zaplatit nájem, jídlo, benzín a i si koupit něco méně důležitého *smich*.

Takže choďte na brigády a doklady si schovávejte. Mě prád hodin chybělo, málem jsem nedostal nic. Pak naštěstí pani z pracáku *dril* zjistila, že chybějící hodiny mi platila firma pro kterou jsem asi dělal přes jinou firmu někde v Plzni. *nevi* Hlavní byl výsledek.

Spíše bych se pozastavil nad tím, jestli není smutné a irelevantní, aby člověk, který šel studovat vysokou školu, aby se měl lépe, než lidé bez vzdělání či s výučákem nebo maturitou, tak skončí na prácáku tak jako tak? *zed* Ale to je zas otázka do jiné diskuse. *cteni*

doplněno 06.07.13 15:01:

A máte to, kapka to jako vždy napsala přesně a tak dávám bod.*pivo*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nemohouci
Datum: 06.07.13 20:08

jen běž pěkně makat

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.