Musí být dům OSVČ označen

Od: Datum: 05.07.13 13:06 odpovědí: 7 změna: 05.07.13 17:57

Dobrý den , začal jsem podnikat jako kominík , jako provozovnu jsem uvedl svůj dům (bydliště) kde mám v přízemí nějakou pracovnu , garáž , kancelář kde málokdy , občas příjmu nějakého zakazníka jinak se domlouvám telefonicky nebo "mezi futry" . Musím mít dům nějak označen (nějakou malou cedulku na fasádě (jméno , logo , tel , adresa , druh činnosti , kontakt) nebo nemusím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.13 14:40
avatar

Dobrý den. Na toto odpovídá přímo § 17 živnostenského zákona. Viz.:

(7) Provozovna musí být trvale a zvenčí viditelně označena obchodní firmou nebo názvem nebo jménem a příjmením podnikatele a jeho identifikačním číslem osoby. Mobilní provozovna a automat musí být dále označeny údajem o sídle nebo místě podnikání nebo adrese, na které je umístěna organizační složka zahraniční osoby.

(8) Provozovna určená pro prodej zboží nebo poskytování služeb spotřebitelům musí být trvale a zvenčí viditelně označena také

a) jménem a příjmením osoby odpovědné za činnost provozovny, s výjimkou automatů,

b) prodejní nebo provozní dobou určenou pro styk se spotřebiteli, nejedná-li se o mobilní provozovnu nebo automat,

Celé znění § zde:

http://www.podnikatel.cz/zako…tensky-zakon/cele-zneni/#p-17

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fribble*
Datum: 05.07.13 14:42
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.13 14:43
avatar

Ještě jsem se dočetla toto:

http://www.ipodnikatel.cz/Zah…-podnikani-od-provozovny.html

doplněno 05.07.13 14:45:

Podstatný citát z odkazu:

Pokud je adresa bydliště fyzické osoby a místa podnikání shodná, označení na objektu být nemusí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 05.07.13 17:57

inzinyrka - naprostý souhlas*palec* v opačném případě by byly popsány veškeré fasády i paneláky třeba takto:

Pepa Novák, řidič TIR ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kim®
Datum: 05.07.13 16:13
avatar

Pro váš obor bych provozovnu ani nezřizoval. Ta musí být označena a splňovat požadavky zákona. Provozovnu potřebujete pouze pokud něco vyrábíte, nebo máte prodejnu. Pokud nic z toho nepotřebujete stačí uvést pouze sídlo firmy pro doručování písemností, to může být shodné s místem bydliště. Provozovnu může přijít zkontrolovat pracovník živnostenského úřadu, pokud ji nemáte není co kontrolovat. Zbytečně bych to nekomplikoval.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.07.13 17:30
avatar

To Kim,ale i tak jak píšete musí být označeno!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.13 17:43
avatar

Je to podloženo zákonem?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.