Hluk ve státní svátek

Od: Datum: 05.07.13 07:21 odpovědí: 11 změna: 06.07.13 08:10

Dobrý den,

možná debilní otázečka,ale mohu dnes ve státní svátek řezat dřevo na cirkulárce,aniž bych něco porušil?Začal bych až po 10-té hodině a nemám to na dlouho,tak na 2 hodiny.

Díky,hezký den


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.13 07:38
avatar

Myslím, že žádný zákon přímo neporušíte, ale lidi v okolí Vás asi mít rádi nebudou. Já osobně bych Vám nejspíš něco hodil na hlavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 05.07.13 08:02

Zákon asi ne, ale možná městskou vyhlášku. U nás je to zakázané vyhláškou, neděle a státní svátky jsou tabu. O tom, jak se to dodržuje by sme se ale mohli dohadovat dlouho *cert*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.13 12:49
avatar

To Xixi a kdo vám třeba nařeže dříví a udělá další "hlučné" práce okolo domku,když jste celý den v práci? Když odejdete do úpráce ráno cca kolem 5.30 a vrátíte se domů ,utahyný-á jako malý pes,v 18:30?Úřednící obecního úřadu,kteří vyhlášku zplodili?Ne každý má na to,aby si někoho zaplatil at mu to udělá a nemá čas v době kdy je to vhodné.Každý by raději ve svátky a so+ne odpočíval a nic nedělal ale mnohdy to nejde ,viz pův dotaz,...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: daniell*
Datum: 05.07.13 08:52

Zákon neporušujete , u nás to bylo dáno vyhláškou ,která ovšem vydržela v platnosti nanejvíš 14 dní , kdy přicházeli stížnosti že nikdo nic nemůže dělat že je ta vyhláška naprostý výsledek trávicího traktu a podobně takže ji opět zrušily.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.13 09:53
avatar

Jedna věc je skutečně místní vyhláška. Tu si musíte ověřit sám.

Druhá věc je čas a počasí. Jsou zaměstnání, ve kterých jsou dvanáctihodinové směny, také vím, že mnozí jezdí za prací daleko a domů se vrací na víkend. Těm víkendovým sobota proprší a co? Práce se prostě udělat musí.

K věrozvěstům cítím velkou úctu, ale na ty, kteří mě dnes budou rušit řezáním dřeva a sečením trávy, se zlobit nebudu. Zrovna te´d seče jeden téměř pod oknem. Nemám vysledované, jak to má jiná sousedka - zdravotní sestra - se směnami, ale vím, že se její muž na tři dny vrátil domů. Je mi jasné, že pokud nebude pršet, budou některý z těchto dnů, dva svátky a něděle, séct a možná i řezat.

Možná se mi to nebude moc líbit, ale moc těžko by se mi radilo, kdy jindy to mají udělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.13 09:57
avatar

Sice pozdě, ale myslím, že dvě hodiny se dají přežít. Sice to nebude příjemné, ale když je to potřeba... pokud jste na vesnici a máte fajn sousedy, tak leckdo přivře oko... nicméně pokud na to nespěcháte, počkala bych do zítra. U přítele jsme od začátku týdne brousili, řezali, bourali apod. kolem 8 hodin denně, ale dneska máme také "volno", aspoň od té nejhlučnější práce. Přece jen jsou v blízkých domech dvě malé děti a případné hádky za to ani moc nestojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.13 10:06
avatar
Vubec to neřeš u nás se dříví řeže i v neděli a bez problemu...
Nebal bych se toho...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ptsoijz
Datum: 05.07.13 11:27

Obejdi sousedy s omluvou že jindy nemůžeš a jestli jim to nebude vadit. Kdo je aspoň trochu normální tak kývne a předejdeš nadávkám na "toho vola co ve svátek ruší s cirkulí". Ideální je dohodnout si dobu kdy kravál dělají všichni = nikomu to nevadí, a dobu kdy je všude ticho a klídek...

PS: Výrazně menší kravál dělá el. řetězovka když se řeže na koze kam se naskládá halda polen a řízne se to najednou. Je to i pohodlnější a rychlejší...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 05.07.13 13:05

vím že u nás je na to vyhláška města. z praxe však vím, že to nikdo nedodržuje a ti co nejvíc pindaj, to nejvíce porušují. to, že mám v těsném sousedství truhlárnu, která jede kdy se jim za chce, to ani rozvádět nebudu, protože tam se snad porušuje úplně všechno, včetně ekologie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.13 22:59

Ahoj. Já bych ti tento úlet, slavit státní svátek prací asi toleroval, ale soused by tě zabil. Teda v NEDĚLI by tě zabil. Určitě. Přeji pevné nervy všem tvým sousedům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.13 08:10
avatar
Ono je lepší žadný nemít:))
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.