Budu mít nárok na dovolenou?

Od: Datum: 04.07.13 08:05 odpovědí: 1 změna: 04.07.13 09:37

Dobrý den, byla jsem zaměstnaná 19 let. V lednu jsem obdržela výpověď z organizačních důvodů. 29. ledna jsem onemocněla, s tím, že nemoc bude ukončena koncem července. Zbývají mi vyčerpat 2 měsíce do konce výpovědi, (původně mělo být do konce března). Tyto budu čerpat od srpna, kdy mi půjde plat, jako bych pracovala. Vztahuje se na tento případ, že nemám odpracováno letos 60 pr dnů a tudíž nevznikne nárok na dovolenou? Co ty dva měsíce, které budu nyní čerpat? Za ty nárok nevznikne? Kdo byste určitě věděl, budu ráda. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 04.07.13 09:37

Dobrý den, nárok na dovolenou nevznikne, jelikož jste v roce nedopracovala potřebných 60 směn. Pokud budete ale ještě 2 měsíce pracovat vznikne vám poměrná část dovolené, tedy za každých 21 odpracovaných dní 1/12 celkového výměru dovolené.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.