Kontrola na nemocenské?

Od: Datum: 03.07.13 17:56 odpovědí: 8 změna: 04.07.13 18:15
avatar

Dobrý den vážení rádci?

Chci se zeptat do kolika hodin může dojít kontrola na nemocenské?

Jedná se o pátý den nemocenské tedy o kontrolu od zaměstnavatele.

Pokud vím tak zaměstnavatel platí první tři týdny.

Děkuji za odpovědi. Byl bych rád za konkrétní odpovědi ne za dohady od kdy do kdy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bonie*
Datum: 03.07.13 18:05

Chodila jsem jako kontrola nemocných a zaměstnavatel má v podstatě právo i kontrolu časově nařídit. Není přesně určený čas, je jen čas obvyklý + to, když zaměstnavetel získá podezdření, že léčebný režim nedodržujete. Takže přesný čas je kdykoli.

Byla jsem u pána ve dvě ráno... na žádost zaměstnavatle a taky 6 ráno... na štědrý den v 18:00... Taky jsem prskala,ne jen ten dotyčný.

doplněno 03.07.13 18:07:

Dokonce i dvakrát denně...

Jestli máte v práci udavače, nebo ve svém okolí, tak se ani nehněte a když už, vždy se souhlasem lékaře. Nebo pokud děláte ve firmě se zahr účastí.

doplněno 03.07.13 18:08:

Kolikrát bylo zcela evidentní, že zaměstnavatel chce dotyčného nachytat

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.07.13 18:14
avatar

Tak topěkně děkuju ale dojít ke mně ve dvě ráno a vzbudit mě tak by jste asi nespočítala schody...

Tomu se říká buzerace a myslím, že by to bylo i napdnutelné u soudu.

Datum: 03.07.13 18:21

bohužel jsou i lidé co si řeknou "večer nikdo nepřijde" a propařej celou noc... Pokud pracujete ve velké firmě s personálním oddělením kde se tomuhle věnujou, tak mohou opravdu přijít kdykoliv, v malé rodinné je ta pravděpodobnost asi menší. Večer asi jen při podezření nebo na "bonz".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mike32*
Datum: 04.07.13 18:15

Přesně tak ... souhlasím s Vámi!

doplněno 04.07.13 18:17:

pro upřesnění - s odpovědí prskac1!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.13 18:12
avatar

Podle § 192 odst. 6 z. č. 262/2006 Sb. (zákoník práce) je zaměstnavatel oprávněn kontrolovat, zda zaměstnanec dodržuje stanovený režim dočasně práce neschopného pojištěnce, zejména povinnost zdržovat se v místě pobytu po dobu, po kterou je mu zaměstnavatelem poskytována náhrada mzdy.

Žádný zákon neupravuje podmínky kontroly dodržování léčebného režimu ve smyslu "od kdy, do kdy se smí kontrolovat" , ale zákoník práce pamatuje ve svých výkladových ustanoveních (§ 13 odst. 5 a v § 14 odst. 1) na toto:
- výkon práv a povinností vyplývajících z pracovněprávních vztahů nesmí bez právního důvodu zasahovat do práv a oprávněných zájmů jiného účastníka pracovněprávního vztahu a nesmí být v rozporu s dobrými mravy. Obvyklé je 7-22h.

http://kontrola-nemocnych.webz.cz/

Ohodnoceno: 3x
 
Od: bonie*
Datum: 03.07.13 18:26

jo, to je právě doba obvyklá a hlavně tohle je ze stránek firmy, která se takhle firmám nabízí. Věřte mi, realita je jinde, čím horší firma, tím horší pravidla a aspoň zde na severu pořád platí - nelíbí se ti to, jdi, za bránou je fronta dalších.

Nevěřila byste, co jsem od lidí slyšela hnusáren, co jim v práci kvůli nemocnosti dělali, mně těch lidí bylo opravdu líto.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.13 15:45
avatar

Otázka byla promazána. Všechny žádám, aby se drželi OTÁZKY nikoliv vyjadřovali svůj názor na někoho z rádců.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mike32*
Datum: 04.07.13 18:10

Respektuji ... nicméně si stojím za svými názory ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.