Vězeň z Osvětimi

Od: Datum: 02.07.13 22:27 odpovědí: 3 změna: 03.07.13 22:15

Kde se dají získat informace o vězních, kteří byli vězněni v Osvětimi v l. 1942-3? Dostali jsme pár dopisů, které z koncentráku napsal a poslal nᚠpříbuzný a zajímá nás, kdy tam zemřel či za co byl zatčen. Máme i č. bloku a č.vězeňské. Existují někde seznamy vězňů?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 02.07.13 22:51
avatar

Dobrý den, zkuste se podívat viz odkaz. Databáze je podle abecedy a po klepnutí na jméno jsou i nějaké informace. Snad Vám toto pomůže. Zdravím!

http://www.deportal.cz/databaze/list.htm

doplněno 02.07.13 22:55:

Omlouvám se - zdá se, že informace jsou pouze o osobách z Plzeňského kraje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 03.07.13 22:15

Navštívil bych přímo osvětim (v případě že jste tam nebyl) Zde by měli mít podrobné zapisy a dokumenty (SS) a určitě nějaký seznam lidí. Na jednu z vašich odpovědí vám mohu odpovědě "kdy tam zemřel či za co byl zatčen" kdy .. no podle nálady esesáka , za co , za to že žil to byla jeho největší "chyba" 97% lidí tam bylo za to že 1)měli jinou než "vhodnou"víru (byli židé) 2) měli jinou barvu pleti 3) řekli něco "nepohodlného" proti německu 4) prostě se tam nějak dostali . No a těch zbývající asi 3% tvořili kriminálníci , vrazi a podobní ti což je poměrně zajímavé patřily k těm které tabory jakým si způsobem pomáhali vést (veleli ostatním) ti v taboře vydrželi déle , těžko říct jestli to byla nějaká výhoda , když už byli slabý a nepotřební šli s ostatnímy do plynových komor. Které před tím stavěli *zed* Co vede člověka k tomu aby něco takového vybudoval , jen ta myšlenka -továrny na smrt- je šílená.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.