Lupenka a invalidni duchod

Od: Datum: 02.07.13 11:38 odpovědí: 30 změna: 06.10.15 09:50

Dneska sem zjistila že kamaradka dostala invalidni duchod na lupenku,hodně me to zarazilo protože přitel ma ruce v haji a nedostal ani prd.By mě zajimalo od kdy se lupebnka považuje za omezeni tak zavažne že se na ni dostane invalidni duchod..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jirbar*
Datum: 02.07.13 11:43

Těžko říci. Možná záleží s kým se kamarádí, či kolik toho tlačí před sebou. Na lupénku ostatní dostanou tak maximálně jedny lázně a nejspíš jen jednoukrát za celý život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 02.07.13 11:51
avatar

Můj kámoš má na lupénku taky ČID.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aish
Datum: 02.07.13 11:57

"Dle údajů MPSV v roce 2010 pobíralo 1382 pacientů s lupénkou invalidní důchod."

Jaká je praxe, to mi není známo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.13 12:01
avatar

Stupně postižení lupénkou se mohou značně lišit a záleží pouze na lékaři lékařské posudkové služby, jak posoudí zdravotní stav dotyčného. V těžkých případech může být tato nemoc důvodem k získání částečného nebo i plného invalidního důchodu.

doplněno 02.07.13 12:03:

Mrkněte do vyhlášky:

http://naseduchody.cz/clanek_…ni-duchody-nova-vyhlaska.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.13 12:23
avatar

Záleží, jakého má pacient lékaře,nakolik s ním je zadobře a v neposlední řadě také na té nemoci. Já mám lupénku mírnějšího rázu - kolena, lokty, ve vlasech, na obličeji a lýtkách. Žádný důchod jsem na to nikdy neměla a až na to, že to není nijak hezké z estetického hlediska, mi to nevadí /nebolí/.

Starší paní, se kterou jsem se setkala u moře, měla celé tělo jen živé maso, jako by ji stáhli z kůže. Jen maso a krev. Byl na ni hrozný pohled, ačkoliv za to, chudák nemohla.

Takže opravdu záleží na projevech té nemoci. Pokud má přítel v háji jen ruce, ať je rád, že se mu to nevyskytlo i na jiných částech těla. Jen na ruce bych asi ID opravdu nedala a ani o něj nežádala. Pokud to zasáhne celé tělo a jsou až krvavá ložiska, je to o něčem jiném. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.13 13:38
avatar

Mám kamarády s lupenkou a důchod nemá žádný ale za pokus nic nedáte a na ID I. možná dosáhnete, pochybuji, že na II. a III.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: momo®
Datum: 02.07.13 14:36
avatar

Dobrý den. Moje družka má ID 1.stupně na lupénku, ačkoli nemá na kůži ani flíček a ani nemá žádné "známé" lékaře. Jsou různé druhy lupénky (psoriázy). Jen to chce si toho trošku víc o nemoci přečíst. Konkrétně u té mojí se jedná o postižení kloubů. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.13 17:52
avatar

Záleží na rozsahu výsevu. Já jsem s psorkou byla jednou v lázních, párkrát jsem si poležela ve špitále. Měla jsem pustulární, tedy hnisavou formu na dlaních a šlapkách. Teď mám dlaně i šlapky čisté, naprosto bez projevů, ale ta mrcha se mi dala do kloubů a kdybych ještě pracovala, nejspíš bych se do invalidního dostala. *hej*Severko, pohledejte si nějaké informace o Biologické léčbě. Ta je poměrně úspěšná u psoriazy. Specialisty na biologickou léčbu najdete mezi kožními a revmatologickými lékaři. Jedná se o cílenou a individuální léčbu s léky tvořenými přímo na určitého pacienta. Pojišťovny ji hradí, ikdyž je nesmírně finančně náročná. Ale účinná! To je jediné, co vašemu příteli může pomoci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 10.09.13 12:23

Já jsem měl taky palmoplantární pustulózu 15 let (lékař byl mladý a nezkušený), ale dnes to vypadá na kontaktní dermatitidu a druhotný výsev na noze - numulární ekzém.

Když jsem mimo pracovní prostředí, tak se totiž "ztrácí".

Lupénka je neléčitelná a udivuje mě, že "se dala do kloubů", když na rukách a nohách nic není...*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bonie*
Datum: 02.07.13 19:04

Mám kamaráda s lupénkou, za mlada měl fleky, ted už tolik ne, zato má úplně v háji játra, která s lupenkou souvisí.

Když si vzpomenu, jak jako dítě se styděl jít na koupaliště, a když se tam muselo se školou, seděl v oblečení a odmítal se svléknout, že má celý život nějaké potíže kvůli lupénce... No... jsem nějak na rozpacích... z tazatelky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mikes*
Datum: 03.08.13 23:50

Zdravím lidi.. Jsem lupenkář od svých asi 19let.. Je spousta druhů lupenky a spousta lidem zabírá něco jiného.. Mě postupem času přestává zabírat jakákoliv mast,promazávání nepomáhá už tolik. Slunce v létě fajn,ale nezmizne.. Biošku mám vplánu v nejbližší době v plánu vyzkoušet nebot si nevím rady.Určitě vyzkouším zažádat o inv.důchod nebot když je ta možnost tak proč to nezkusit.. Moje tělo si myslím že je poměrně dost postihnuté 60% záda,tísla,kolena,lokty,zápěstí po bokách,kolem pupku,podpažama,ve vlasech,uši,za ušima a ve vlasech.. Moje slavná doktorka řekla jste mladej vy se stím porvete nic takového nepotřebujete.. Zkus te si vzít jednu stránku jsem nemocný platím vše,proč nevyužít inv.duchod jako sponzorink na léčbu.. Jsem pro aby to každý zkusil,nebot nikdy nic zadfarmo nedostanete a navíc 4-6tis.nenajdete na cestě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.13 09:12
avatar

Jéééžiši, Mikeši! To jste se moc nepovedl. Teda ta vaše kůže. *plac*Donuťte doktorku, ať vám napíše lázně. Třeba Lipovou. Vyzkoušet se má všechno! Byla jsem tam nesmírně spokojená a spousta pacientů si pochvalovala a jezdí tam místo dovolené. Lesy, bezva procedury (bylinkové koupele, různá svícení, biolampy, atd.), laskavý perzonál, stejně postižení lidé, ale s obrovskou dávkou humoru. Skoro černého. Ale to jinak nejde přežít. Žádnou parádu sebou. Kecky, plátěnky, trička, kraťasy. Žádná kolonáda a Švihák lázeňský. Pohoda *hej*S tou bioléčbou začněte co nejdříve! Toto není léčení na měsíc!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lupenka
Datum: 10.05.15 22:47

V Lipové jsem byl předloni na dovolené. Teda za jednou lupenkářkou, chválila si to. Pokud ale vím, tak Lipová je zavřená.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikes*
Datum: 04.08.13 12:59

Problém je vtom,že lázně moc nepomáhají,,ano lipová jsou asi nej.lázně na lupenku které jsou opravdu dobré,,ale jak jsem dojel z lázní začalo to nanovo asi za 2měsíce..navíc když pojedu do lázní,tak po druhé mě propustí ze zaměstnání..v dnešní době není jednoduché marodit..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.13 18:09
avatar

Jak tu již píší někteří-ano možné to je!/to Kapka naděje a BabaJaga - *palec*/

To Severka-lupenka je i není závažné onemocnění,záleží na stupni postižení .Jj je věrnější než milenka-té se člověk zbaví,ale lupenky NE!

Jinak lupenku mám taky již od 19 let,dokud jsem byl v armádě,tak každý rok min měsíc ve špitále a za 10 let 5x křížkové na měsíc u moře.Nepomohlo,pomohla změna povolání ale zase zhoršilo převrácení.V létě se horším,v zimě téměř bez projevů,moje kožařka má dva takové pacienty-mne a dceru své zdr.sestry.inak pkd byvh chtěl,tak mi stačí přijít k OL a ona napíše papíry pro posudkovou a mohu klidně zažádat!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 26.08.13 22:38

Přítel může mít ruce v háji taky od kontaktního ekzému, což je uznávaná nemoc z povolání, teda pokud jsou posudkoví lékaři odborníci pomáhající zaměstnancům.Kontaktní dermatitidu má u nás přes 200 000 lidí, uznaných je jen asi 150 ročně.

Ať je to tedy dědičná psoriáza - nadměrná tvorba kůže - nebo ekzém - zánět kůže - vždy je nutné chodit k posudkářům v největším rozpuku nemoci, nebo aspoň nemoc fotit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cz7pka
Datum: 03.09.13 19:54

Dobrý den milá paní. Mám syna který má lupenku v dost špatném stavu. A myslím si, že takoví lupenkáři by nárok na alespoň častečný důchod mít nárok měli. Syn má 23 let, a najít si práci je opravdu problém. Když někam přijde žádat o práci všude to skrachuje na zmíněné lupence. Tak člověk který má 23 let skončil tam ,kde ostatní končí. Na vrátnici za minimální mzdu. Kdyby se chtěl osamostatnit nebo si založit rodinu nemůže. Finance to nedovolí. Tak že vážená paní, to je jeden s důvodů proč by lupenkáři mělí mt nárok na důchod. O tom jak trpí mají zničené orgány svrbí je celé tělo se už rozepisovat nebudu. Nic takového bych Vám nepřál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cz7pka
Datum: 03.09.13 20:02

Dobrý den milá paní. Mám syna který má lupenku v dost špatném stavu. A myslím si, že takoví lupenkáři by nárok na alespoň častečný důchod mít nárok měli. Syn má 23 let, a najít si práci je opravdu problém. Když někam přijde žádat o práci všude to skrachuje na zmíněné lupence. Tak člověk který má 23 let začal tam ,kde ostatní končí. Na vrátnici za minimální mzdu. Kdyby se chtěl osamostatnit nebo si založit rodinu nemůže. Finance to nedovolí. Tak že vážená paní, to je jeden s důvodů proč by lupenkáři mělí mt nárok na důchod. O tom jak trpí, mají zničené orgány, svrbí je celé tělo, se už rozepisovat nebudu. Nic takového bych Vám nepřál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.13 07:47
avatar

Pane, pošlete syna za lékařem, který dělá biologickou léčbu. Poklikejte a pohledejte si informace o této léčbě. Fakt funguje. ;)

doplněno 04.09.13 15:42:

Čert, bioléčba je léčba medikamenty ušitá na míru. Je jen pár lékařů, kteří mají právo tuhle léčbu provádět. Nedejte se zmást zprofanovaným slovem bio. Když poklikáte, najdete více článků s vysvětlením. ;) http://www.denik.cz/z_domova/…emocni_rakovina_20081107.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 04.09.13 10:59

Jo? Laserová lázeň nebo biolampa?

Stojí to tisíce a nemusí jít v tomto případě o psoriázu.Pokud se dermatitida objevuje pouze na rukách např. hyperkeratoticum mannum stačí pouze nepracovat...*haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 05.09.13 11:43

babkazov: nesdílím optimizmus.Drahé je to jako p...e a nejde to u všech, tzn. výběr pacientů je v rukách lékaře.

Mimoto jsem se s profesorem setkal a znám jeho postupy, které směřují k medializaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.13 17:01
avatar

čert, asi máte pravdu, já také nejsem vhodná. Jsem už stará a co už se mnou?! *plac* Nemůžete pohledat jiného doktora a vnutit se na koncilium?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 09.09.13 13:02

Chtěl jsem říct, že výběr může být veden v tom smyslu, že se vybere ten, u kterého je jistota, že mu ta bioléčba pomůže a mediálně se to zviditelní.

Na konziliárním vyšetření jsem byl čtyřikrát a jen jednou to k něčemu bylo.

doplněno 10.09.13 12:37:

to:babkazov

Pokud se loupala kůže v kusech nebo se objevili rhagády, domnívám se, že šlo o kontaktní dermatitidu.Poškozenou epidermis mohl vniknout streptokok a způsobit hnisání. Mimo pracovní prostředí se mikrobiální ekzém úspěšně léčí bez kortikoidních mastí.

Na dezinfekci někdy stačí hypermangan.*cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.13 07:47
avatar

Nene, žádná dermatitida to u mě není. Pustulární psoriaza vulgaris, palmaris et plantaris. Diagnostikováno z odeslaného vzorku kůže do Hradce Králového a Prahy a ostravským patologem potvrzeno. To bylo v době, kdy jsem ji, kamarádku nejvěrnější, měla na kůži, před 30ti lety. Dnes už je to šumák, protože ji na kůži na dlaních a šlapkách mívám velice zřídka, jen jako pár zanedbatelných pustulek, ale v kloubech řádí jako černá ruka! Zvláště pak v tomhle počasí. *plac* A nepomáhá ani svěcená! Fix!

doplněno 12.09.13 06:24:

http://www.cilena-lecba.cz/psoriaticka-artritida

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 12.09.13 12:19

Tak to jo, pokud je na kloubech je jasná! Ona ale taky způsobuje problémy v kloubech...

Lupénka je dědičná, měl by ji mít některý předek, myslím rodiče a prarodiče. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frenk
Datum: 10.05.15 21:22
Poslouchejte kdybystebtu lupenku meli tak byste mluvili jinak ja kvuli ni prisel o praci a mam doma 3leteho syna ktereho nam kvuli pretizeni skolek nevezmou tim padem zena nemuze doprace takze jsou zavisly namem prijmu... Kdyby ti lide co nechapou jak muzou lupenkari brat duchod pochopili by kdyby si to jen naden vyzkouseli
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 11.05.15 06:01
avatar

Frenku, chápu to, sama lupénku mám, naštěstí v mírnějším stádiu.

Školky jsou přeplněné, Vaše paní proto nemůže do práce. Ale Vy jste o práci přišel. To všechno chápu.

Když ale nemáte práci, proč byste se o malého nemohl postarat Vy? A paní by do práce klidně mohla. Chce to jenom přemýšlet, uvažovat, kombinovat. Na co doma naříkat oba, když mamka do práce může a o chlapce se postará prima tatík? Který je stejně doma bez práce. A budete mít navíc i dobrý pocit, že jste rodině platný. *palec* Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bony39
Datum: 06.10.15 09:34

By mě zajimalo jestli se lupenka považuje za omezeni tak zavažne že se na ni dostane invalidni duchod..

Pořád se lečim a nic nezabíra. Trapení prostě nekonečné.


Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 06.10.15 09:47

bony - stejný dotaz. Stačí si přečíst 27 odpovědí na toto téma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.15 09:50
avatar

bony39, ptal jste se svého kožního na biologickou léčbu? Než se zeptáte, poklikejte a něco si o ní přečtěte. To je v současné době jediná pomoc. Trápení je to veliké, ale v čekárnách jsem už nškolik pacientů potkala. Opravdu to funguje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.