1xZpracování osobních údajů

Od: Datum: 01.07.13 21:10 odpovědí: 2 změna: 02.07.13 09:37

Dobrý večer všem.

Rád bych měl na vás takový dotaz :) zda to není podvod a zneužití osobních údajů. Je to ofiko? ;)

přiklad1) Souhlasím, aby společnost Autocora obchodní, spol. s r.o., se sídlem Přátelství 845/550, 104 00 Praha 10, Uhříněves (dále jen společnost), zpracovávala mé osobní údaje pro účely zprostředkování práce (ukládání, úprava, vyhledávání, třídění, kombinování, likvidace a poskytování třetím osobám, jejichž totožnost je mi společnost povinna sdělit) v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. "O ochraně osobních údajů" ve znění pozdějších předpisů, a to až do odvolání písemnou formou. Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy v souvislosti s přístupem k informacím a jejich ochraně podle §12 a §21 zákona č. 101/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů. Pro plné znění klikněte na http://www.uoou.cz/uoou.aspx?menu=4&submenu=5&loc=20.

příklad2)

Zasláním svého životopisu souhlasíte s tím, aby Vámi poskytnuté osobní údaje byly shromažďovány, zpracovány a uchovávány v souladu se Zákonem 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Vámi poskytnuté osobní údaje budou použity výhradně pro potřeby personálního oddělení společnosti *******. na dobu neurčitou, nebo do odvolání souhlasu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.13 02:20
avatar

Dobrý večer, Ondrao, jestli jde v příkladu 1 o text konkrétní společnosti, není podle mne úplně v pořádku.

Společnost Autocora podle mne (podívala jsem se na jejich web) personální agenturou, takže by neměla vyžadovat souhlas k předávání osobních údajů třetím osobám (= potenciálním zaměstnavatelům).

___ Správce osobních údajů je povinen Vás informovat, k jakému účelu Vaše osobní údaje spravuje, zda/komu je bude předávat i o možnosti souhlas odvolat.

To vše oba příklady obsahují.

Jenom bych se rozmýšlela, jestli dám souhlas s úpravou, doplňováním nebo kompletováním údajů, a rozhodně bych nedala souhlas na dobu neurčitou (nebo - jak požadují některé portály - na 10 let).

Souhlas můžete omezit na konkrétní výběrové řízení pro konkrétní firmu nebo např na jeden rok. Poté správce musí Vaše údaje zlikvidovat.

Není-li možné souhlas omezit v průběhu registrace, můžete jej omezit hned po dokončení e-mailem z adresy, kterou jste zadal při registraci.

___ Bez souhlasu se zpracováním osobních údajů Vás nemůže žádný zaměstnavatel zařadit do výběrového řízení. Agentura zase nemůže bez souhlasu k předávání třetím osobám předávat Vaše údaje potenciálním zaměstnavatelům (nemohla by Vám zprostředkovat zaměstnání).

___ Viz:

Aktualizované znění ZOOÚ

Zpracování osobních údajů zaměstnanců

doplněno 02.07.13 02:21:

Vypadlo mi slovo: ... podle mne není personální agenturou, ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.07.13 09:37

Oni vás upozornili na to co s údaji hodlají dělat a je to teď na vás, zda budete akceptovat. Ostatně není nic jednoduššího než si v tom zákonu to najít.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.