Dá se zrušit dohoda o složení blokovacího dep

Od: Datum: 30.06.13 21:00 odpovědí: 3 změna: 01.07.13 19:20
avatar

Dobrý den,zajímá mě otázka zda je možno a jak,zrušit dohodu o složení blokovacího depozita,aniž by dotyčný nemusel to blokovací depozitum realitce platit. Prostě podepsal tudohodu,zatím částku nesložil a chtěl by to zrušit. RK mu říká že to musí tam nebo tak zaplatit.je z toho nějaká cesta ven? Díky Honza.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.13 23:32
avatar

Vezměte podepsanou dohodu a konzultujte ji s právníkem. Ale myslím si, že bude nutné zaplatit (RK mívají smlouvy/dohody dobře ošetřeny).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.07.13 11:25
avatar

Já si to také myslím,věc se má tak,že známí si chtěli koupit byt co byl v realitce,při první prohlídce se jim líbil a tak podepsali to blokovací depozitum a neuvědomili si,že pokud jim nebude schválen úvěr na koupi,tak budou muset asi to bd tak i tak zaplatit.Jedná se cca o 80 tis.

Od: zabu
Datum: 01.07.13 19:20

Ať zkusí vyjednávat s RK. Ať najdou co nejvíc zatajených chyb v tom bytě, aby měli i jiný argument. Ale bude hodně záviset na tom, jak bude RK tvrdá. Je to poučení pro příště, co vše je potřeba dát do smlouvy. A že se i ten právník občas vyplatí. Alespoň konzultace nad smlouvou, byť depozitní.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.