Dědictví - ověřený podpis

Od: Datum: 30.06.13 08:31 odpovědí: 3 změna: 30.06.13 13:46
avatar

potřebuji radu zkušených a znalých práva... ;) zemřel otec, jsme 2 dědici, já a brácha. Brácha žije trochu netradičním způsobem života, nemá OP už leta, žije vlastně "načerno", jakoby neexistoval... podařilo se mi ho najít - chce podepsat papír, že se vzdává dědictví, ale nechce si pořizovat OP ani nic měnit na svém životu mimo společnost... tak nevím, co s tím - mám jeho rodný list a vojenskou knížku s fotkou, on má potvrzení o ztrátě OP (zřejmě staré) - mám formulář, kde musí tam být jeho ověřěný podpis, notářka tvrdí že to bez OP nebo pasu nejde... copak nestačí ty doklady co máme + mé potvrzení jeho totožnosti? co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 30.06.13 08:40
avatar

Dobrý den, aby mohl být podpis ověřen, tak (kromě platného dokladu totožnosti) musí být ten podpis učiněn až před ověřovatelem podpisu (notářka). Jste si jistá, že se Váš bratr k notářce dostaví? Jenže to je asi jedno, když žádný "pořádný" doklad o své existenci nemá - bez toho to asi nepůjde. Ostatně, ta notářka by mohla znát řešení (pokud existuje jiné, než si nechat udělat OP). Zdravím!

doplněno 30.06.13 08:52:

Snad by se mohlo i zkusit bratra soudně zbavit svéprávnosti, ale zase tak jednoduché to určitě není a zřejmě by musel i spolupracovat - možná by to vyřešilo i jeho životní situaci. Toto by Vám řekl advokát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: notarskaporadna
Datum: 30.06.13 10:47

Ověřit podpis u notáře lze rovněž pomocí dvou svědků totožnosti, kteří dotyčného znají a předloží samozřejmě své občanské průkazy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.13 13:46
avatar

opravdu? to by šlo... děkuji...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.