Personální agentura

Od: Datum: 28.06.13 16:50 odpovědí: 5 změna: 28.06.13 18:08

Ahoj

rád bych se zeptal co znamená přesně slovo ,, personální agentura ´´, vím že je to agentura která hledá osoby kteří by pracovali pro nějakou firmu, jde mi o to zda budu mít menší plat když to je přes personální agentura?Kvůli nějaké agentůře je menší plat a zisk jde agentůře. Jak to je? ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 28.06.13 17:00

Pokud budeš pracovat přes personální agenturu (zaměstnanec, DPP...), bude tato agentura tvou pracovní sílu dále pronajímat - a ty budeš mít, pravděpodobně, nižší plat, než zaměstnanci firmy, která si tě bude najímat (část ´odměny´ plyne agentuře).

Na druhou stanu - pokud ti agentura pouze zprostředkuje zaměstnání, získá jednorázovou odměnu od zadavatele poptávky a ty si plat budeš domlouvat přímo s konkrétním zaměstnavatelem, tedy se odměna agentuře tvého platu ´nedotkne´.

doplněno 28.06.13 17:23:

Ivzez: Tak, ak to píšete, máte pravdu... ;) Na druhou stranu - mám zkušenost s firmami, které ´omezily´ vlastní HR na nutnou míru a jakýkoli nábor (a teď nemyslím zrovna HeadHuntery) zadávají agentuře - prostý outsourcing. Tedy náklady na agenturu berou z jiného ´šuplíku´, než jsou náklady mzdové. A na třetí stranu - zatím jsem si vždycky vyjednával plat bez ohledu na to, zda je či není do náboru ´připletena´ agentura - prostě mne to nezajímá.

doplněno 28.06.13 18:05:

Ondro, podle toho, co Bénéficielle, s.r.o. píše na svém webu půjde spíše o zprostředkování zamestnání, než pronajímání pracovní síly vlastních zaměstnanců dále.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.06.13 17:06
avatar

Mowlo, ta druhá část není přesná.

Správně by to sice měl být tak, jak píšete, ale ve skutečnosti zaměstnavatel ví, že agentuře za zprostředkování zaměstnance zaplatí 3 i vícenásobek zaměstnancovy mzdy, což se samozřejmě promítne do výše sjednané mzdy.

Zaměstnanec tedy za zprostředkování neplatí "na stůl", ale tím, že po řadu měsíců bude pobírat nižší mzdu, než jakou by si mohl sjednat bez zprostředkování agenturou.

Chce-li však zaměstnanec pracovat u firmy, která jiným způsobem lidi nenabírá, nezbyde mu než se s tím smířit.

doplněno 28.06.13 17:33:

Ono asi bude záležet jak v které firmě, i na konkrétních profesích (v některých si mzdu určují zaměstnanci).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: penize
Datum: 28.06.13 18:08

Zažila jsem dokonce i to, že jsem pracovala přes agenturu pro jednu firmu (jako brigádník). V naší agentuře jsme brali 80 kč/hod čistého a mimo jiné jsme ve smlouvě měli, že nesmíme v práci mluvit o našem platu. Divila jsem se. Dokud jsem nezjistila, že tam také pracují lidé přes jinou agenturu, kteří berou 50 kč/hod.

Jindy jsem zažila to, že jsem byla jako brigádník v obchodě. Brali jsme 55 kč/hod (čistého). Vedoucí nás pořád poháněla, a jednou řekla "tak platíme vám stopade na hodinu, tak byste podle toho měli makat". Když jsme jí řekli, že my dostáváme 55, tak dost zírala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondra5866
Datum: 28.06.13 17:32
Datum: 28.06.13 17:42
avatar

Ondro, ve mně agentury a firmy hledající "sales representative" místo prodejců nějak budí nedůvěru. Své osobní údaje bych jim nesvěřila.

doplněno 28.06.13 17:51:

V tomto případě k nedůvěře přispívá především web s 56 chybami (+ dalších 329 varování) v kódu. Navíc na webu postrádám povinné údaje a informace.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.