Zakaz rizeni soud praha zapad

Od: Datum: 28.06.13 14:24 odpovědí: 1 změna: 28.06.13 20:18

Dobrý den,

dne 30.května 2013 v trestní věci odsouzeného,odsouzený pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání podleparagrafu 337 odst. 1 písm. a) tr. zákoníku.

Je odsouzený účasten amnestie prezindenta republiky.,promijí podmíněný trest odnětí svobody v trvání 1 roku.

Podle čl. IV odst. 3 amnestie prezidenta republiky ze dne 1.1.2013 se na odsouzeného nehledí jako by nebyl odsouzen,vzheledem k tomu,že zmíněným odsouzením mu byly uloženy další sankce,na které se amnestie nevztahuje.

Odúvodnění

Rozsudkem Okresního soudu Praha-západ,ze dne 29.5.2012,byl odsouzený uznán vinným shora uvedeným trestním činem,za který mu byl uložen trest odnětí svobody v trvání 1 roku,jehož výkon mu byl podle ustanovení 81 odst. 1 tr. zákoní a ustanovení 82 odst. 1 tr.zákoníku odloženna zkušební dobu trvání2 let.Rozhodnutí nabylo právní moci dnem 29.5.2012.

Soud přezkoumal daný spisový materiál a dospěl k závěru,že na shora citované odsouzení se vztahuje amnestie,konkrétně čl. IV odst. 1 písm. b) této amnestie,když odsouzenému byl uložen podmíněný trest odnětí svobody ve výměře nepřevyšujícím 2 roky.Proto bylo rozhodnuto tak,že se odsouzenému citovaný trest promijí,jak je uvedeno ve výroku tohoto rozhodnutí.

Podle čl. IV odst. 3 amnestie se na odsouzeného,kterému byl trest prominut dle čl. IV odst. písm. b) amnestie nehledí jako by nebyl odsouzen,vzhledem k tomu,že zmíněným odsouzením mu byly uloženy další sankce,na které se amnestie nezvztahuje.

Tímto se ptám zda si můžu na danném soudě požád o prominutí zbytku trestu. Advokát mi radí ať nechám celý zákaz doběhnout,ale vzhledem k mé profesy mě tlačí to,abych mohl řídit motorová vozidla. Prosím Vás o radu a jaky by měla vypadat žádost o prominutí zbytku trestu na polovinu.

předem děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.13 20:18

Takže trest, jako že podmínka Vám byl prominut amnestií, ale sankce, kterou je zákaz řízení Vám prominut nebyl. Po uplynutí poloviny uložené doby zákazu řízení můžete na soudu, který rozsudek vydal požádat o polovinu. Většinou, pokud jste mezitím zákaz neporušil, tak Vám vyhovějí. Podmínkou je ale to, že nemáte žádný průser a hlavně to, že uplyne víc jak polovina např. zákaz na deset měsíců, tak po šesti žádám. Žádost bych formuloval volnou formou. Poradte se přímo na soudě, tam Vám úředníci řeknou, jak to chtějí. Vyjedte si na poště také body, mohl jste se současně vybodovat a tím pádem máte ještě blokaci ŘO (obdoba zákazu), za kterou dostanete pokutu a další zákaz, tentokráte od magistrátu, pak by jste musel znova do autoškoly a na dopravně psychologické vyšetření. Takže kolik zákazu máte dohromady, kdy začal, kdy končí. V polovině na soud a tam se zeptat, popř. rovnou zažádat, s trochou dobré vůle Vám tam s tím pomůžou. Současně na poštu, nechat vyjet body a doufat, že jste se nevybodoval.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.