Zástavní právo smluvní

Od: Datum: 28.06.13 13:19 odpovědí: 4 změna: 28.06.13 14:49

Dobrý den,

mám zájem o jeden byt. V Katastru nemovitostí (na internetu) jsem o něm našel informaci, že je na něm uloženo "zástavní právo smluvní".

Majitel mi dříve tvrdil, že na bytu není hypotéka. Může se jednat tedy o jinou formu zástavního práva...

Jak zjistím, kdo je přesně věřitel? Vyjede mi to na výpisu od Czech-pointu, nebo musím jít na Katastr nemovitostí a zeptat se?

Jak lze dohledat, když mi to majitel neřekne, příp. bude mlžit, nebo lhát...

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: notarskaporadna
Datum: 28.06.13 13:27

Příslušná zástavní smlouva je ve sbírce listin katastrálního úřadu. Sbírka listin není veřejně přístupná. Údaje ze sbírky listin je možné získat ve formě prosté nebo ověřené kopie, a to pouze tehdy, pokud žadatel prokáže svou totožnost a uvede účel, pro který údaje požaduje.

Ohodnoceno: 0x

Od: hubertus
Datum: 28.06.13 13:31

Děkuji.

To tedy znamená, že když si zajdu na Czech-point a zaplatím za výpis z KN, tak tam bude jen text "zástavní právo smluvní" a nic víc?

Nemůžu zjistit název nebo jméno věřitele, aniž bych chtěl nakouknout do Vámi zmíněných listin?

Od: hubertus
Datum: 28.06.13 13:51

Ptám se proto, že vím, když má někdo "věcné břemeno", tak na výpisu od Czech-pointu je jméno "oprávněného z věcného břemene" a dokonce i jeho rodné číslo...a to mi připadá jako soukromá věc a přitom je to na výpisu od Czech-pointu...

A když je smluvní právo vidět (ten oprávněný) jen ve Sbírce listin a jinde ne (je to tak?), tak je to dost zvlášní, totiž smutné vzhledem k neochraně osobních údajů (viz. můj předchozí odstavec v tomto příspěvku...věcné břemeno...)

Od: buss®
Datum: 28.06.13 14:49

Je-li to SVJ, podíval bych se na i ostatní byty, třeba modernizovali a mají hypotéku, či dotyčný ručí..

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.