Uplatnění slevy na studenta

Od: Datum: 27.06.13 16:53 odpovědí: 4 změna: 28.06.13 11:39

Dobrý den,

mohu Vás poprosit o informaci ohledně slevy na studenta? Jsem mzdová účetní firmy s.r.o., která na tento měsíč červen zaměstnává studentku VŠ na dohodu o provedení práce. Jde mi o její slevu na studenta a poplatníka. Tuto slevu mohu uplatnit pouze v případě, že mi slečna podepíše prohlášení, je to tak? Slečna podepisovat prohlášení nechce, jelikož jej bude podepisovat u jiného zaměstnavatele v měsíci září, kde bude pracovat. Chci se zeptat, existuje nějaká varianta, že bych mohla slečně slevu uplatnit? Když vím, že v tomto měsíci červnu nikde jinde slevu uplatňovat nebude, jelikož v tomto měsíci bude pracovat jen u nás (ale přitom ji nemohu dát podepsat prohlášení za rok 2013, jelikož ho bude podepisovat v září u jiného zaměstnavatele). Jde podepsat prohlášení na měsíc? Či si slečna může později nějak slevu douplatnit?

Děkuji,

Eva Práchalová


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.13 19:29
avatar

Slečna může prohlášení podepsat postupně u několika zaměstnavatelů, vždy musí u jednoho ukončit platnost a klidně hned další den v tomtéž měsíci může podepsat u nového.

Sleva se jí ale uplatní pouze u toho zaměstnavatele, u kterého bylo prohlášení podepsáno na začátku měsíce. U nového zaměstnavatele až od dalšího měsíce.

Zaměstnankyně tedy může prohlášení mít u Vás podepsané do 31. 8. a 1. 9. je může podepsat u nového zaměstnavatele.

Tak jí budete moci uplatnit slevu na poplatníka i slevu na studenta.

doplněno 28.06.13 16:50:

Zaměstnankyně nebude mít formulář žádný, ten zůstane u Vás (jinak byste slevu nemohla uplatnit). Platnost podpisu skončí jeho zrušením (zaměstnanec) nebo v den ukončení zaměstnání.

U dalšího zaměstnavatele slečna podpíše další prohlášení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: en
Datum: 28.06.13 09:14

Moc děkuji. Mohu se ještě zeptat na vyplnění formuláře? Znamená to, že slečna bude mít na rok 2013 pouze jeden formulář? Nebo bude mít více formulářů s různým obdobím. A případně, kam bych měla vyplnit dané měsíce, které bude u nás slečna pracovat?

Děkuji za odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: studentka
Datum: 28.06.13 10:42

Já to vždycky píšu do jednoho formuláře, v lednu to podepíšu, až najdu rozsáhlejší práci na léto (v květnu nebo červnu) tak zajdu za mzdovou účetní a zapíšeme že to bylo jen do konce května či června... a až v té práci skončím, tak do dalšího řádku v témže formuláři napíšeme že od října se uplatňuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 28.06.13 11:39

Dobrý den.

Slečna bude mít u každého zaměstnavatele nový formulář (prohlášení k dani). Zaměstnavatel si vyplněný formulář nechává. U nového zaměstnavatele tedy podepíše nový. Důležité je, aby v předchozím zaměstnání ukončila platnost podpisu a klidně od následujícího dne u nového zaměstnavatele podepíše prohlášení nové. Doba podpisu prohlášení na sebe může libovolně navazovat, jen se nesmí překrývat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.