Jak se nosí hůl?

Od: Datum: 27.06.13 15:03 odpovědí: 4 změna: 14.11.16 14:51

Prosím o radu, jak se správně nosí hůl, aby co nejvíce pomáhala - u zdravé nebo u nemocné nohy? Děkuji za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 27.06.13 15:15
avatar
Ja jsem vzdy mela u zdrave nohy,jelikoz ta zdrava je silna,a pomaha odlehcovat a uvolnovat tu nemocnou
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.06.13 15:36
avatar

Mám za to, že u zdravé. Jdete krok samotnou zdravou nohou, druhý krok zároveň nohou nemocnou a holí. Takže se bude těžiště držet uprostřed.

V opačném případě (ála gestapák s holí u nemocné nohy) budete při snaze zatížit hůl vybočovat páteř a těžiště budete mít až někde u strany nad kyčlí, takže se po letech budete víc a víc bortit na tuto nemocnou stranu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.06.13 15:50
avatar

Hůl nosíte u zdravé nohy a tedy se opíráte o hůl současně s nemocnou nohou. Do schodů se jde: zdravá, pak s holí nemocná. Nejprve zdravá, na té se vytáhnete a pak nemocná. Za schodů opačně: nejprve nemocná s holí a pak teprve zdravá. ;) S holí, jestliže mluvíme o francouzské holi, si stoupněte k zrcadu, postavte se rovně, hůl nějakých 45 stupňů vpředu v pokrčené ruce, konec na zemi. Ramena musí být obě ve stejné rovině. Jinak je potřeba hůl zkrátit nebo prodloužit. ;) Přeji vám, ať ji můžete odložit co nejdříve. Dříve, než začnete kulhat a hlava si to zapamatuje. Je lepší nosit hole dvě. I pro páteř jsou mnnohem zdravější obě hole.

doplněno 28.06.13 08:06:

Umíte se dostat do vany? ;) Zdravou nohou se postavíte bokem těsně k vaně, nohu od kolene dolů pokrčíte, jakoby patou na zadek, ale koleno směřuje stále k zemi a nohu spustíte do vany. S tou druhou uděláte totéž. A je to.;) Když máte ve vaně lavičku, tak úplně stejně jako do auta. Zády k sedadlu, posadit, otáčet se a nohy vtáhnout dovnitř obě dvě současně.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 14.11.16 14:51
avatar

Už nelze ohodnotit, tak aspoň *palec*!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.