Výpověď dohodou - lhůta

Od: Datum: 27.06.13 11:30 odpovědí: 4 změna: 27.06.13 15:45

Dobrý den, jak je to prosím s výpovědní lhůtou, v případě, kdy podám výpověď do konce června, "poběží" mi ještě lhůta 3 měsíce, kdy musím povinně docházet do zaměstnání?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: luke237
Datum: 27.06.13 11:34
Motas dohromady nekolik veci: pises, ze chces ukoncit pracovni pomer se zamestnavatelem dohodou (tedy na podminkach se dohodnete oba a mohou obsahovat libovolne datum, ke kteremu pracovni pomer skonci) a pak dale v dotazu pises, ze chces podat vypoved, coz je jednostranny ukon (z tve strany) a pak zamestnavatel muze trvat na 2 mesicni vypovedni lhute, ktera zacina bezet zacatkem pristiho mesice (tedy prvnim celym mesicem, ktery nasleduje po dni, kdy jsi podala vypoved).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 27.06.13 11:43

Dobrý den.

Je třeba rozlišit způsob rozvázání pracovního poměru.

Dohoda o rozvázání pracovního poměru - dohoda se uzavírá písemně, na dohodu nejsou vázána žádná omezení. Platí to, na čem se obě strany dohodnou, tedy i den kterým končí pracovní poměr.

Výpověď - výpověď je jednostranný právní úkon, na základě kterého skončí pracovní poměr uplynutím výpovědní doby nezávisle na vůli druhé smluvní strany. Výpověď musí být dána písemně a druhému účastníku doručena, jinak je neplatná. Byla-li dána výpověď, skončí pracovní poměr uplynutím výpovědní doby, která činí nejméně 2 měsíce. Výpovědní doba začíná běžet prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce. Výpověď můžete podat i bez udání důvodu. Doručení výpovědi můžete provést i osobně (personální oddělení, podatelna - doporučuji nechat si potvrdit na kopii datum převzetí).

Takže podáte-li k výpověď k 30.6.2013, musíte ještě celý červenec a srpen pracovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.06.13 11:44
avatar

Dobrý den. Výpověď dohodou neexistuje. Buď jde o ukončení pracovního poměru dohodou a pak pracovní poměr skončí ke dni, na kterém se dohodnete se zaměstnavatelem. Anebo jde o výpověď z Vaší strany a tam činí výpovědní lhůta dva měsíce a tu musíte ze zákona dodržet a do zaměstnání po tu dobu chodit. Jen upozornění - v obou případech, nemáte-li vážné důvody ke skončení pracovního poměru, bude se Vám tím pádem krátit případně podpora v nezaměstnanosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.06.13 15:45
avatar

Výpovědní doba se váže pouze k výpovědi, k dohodě nikoliv. V případě dohody skončí pracovní poměr dnem, který si se zaměstnavatelem dohodnete.

Nemáte-li v pracovní smlouvě sjednánu výpovědní dobu delší, činí výpovědní podle zákoníku práce 2 měsíce (nikoliv 3).

Doporučuji dát si pozor na formulaci písemnosti. "Výpověď dohodou" neexistuje (nelze "dát výpověď dohodou").

Pokud byste žádost o rozvázání pracovního poměru nebo výpověď formulovala nesrozumitelně, mohla byste trvání pracovního poměru zbytečně prodloužit.

Zaměstnavatel by na písemnost, v níž by nebylo jednoznačně uvedeno, oč Vám jde, dokonce ani nemusel reagovat.

Doručíte-li (nestačí odeslat) zaměstnavateli písemnou výpověď do 30. června včetně, (pravděpodbně byste ji musela dnes nebo zítra osobně předat na pracovišti) skončí pracovní poměr 31. srpna.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.