Zkusebni lhuta vs svátky

Od: Datum: 26.06.13 19:44 odpovědí: 5 změna: 27.06.13 10:13
Ahoj,
mam prosim dotaz. Mqm prosim dotaz. Jsou statni svatky zapocitavany do zkusebni lhuty, nebo je to brano jako prekazka na strane zamestnavatele a zkusebni lhuta se o ty dny prodluzuje?
Do prace jsem nastoupil 20.4.2013 a byli tam dva statni svatky. Kolikateho mi teda prosim konci zkusebni lhuta?
Diky,
Michal

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.13 19:52
avatar

Tříměsíční zkušební doba skončí 20. 7., šestiměsíční až 20. října (zkušební doba se prodlužuje jen o překážky na straně zaměstnance, např. nemoc).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zkusebka16
Datum: 26.06.13 22:52
To prave neni od roku 2012 pravda. Jde i o prekazky ze strany zamestnavatele (prostoj...). Jde mi o to, jestli se tam zapocitava i statni svatek
Datum: 27.06.13 08:28

Nezapočítává.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.13 09:58
avatar

Dobrý den, od 1.1. 2012 se opět počítá čas přímo podle zákoníku práce (viz § 333 Zákoníku práce). Jestliže tedy zaměstnanci ve výkonu práce brání překážky, je důvodný požadavek, aby došlo k prodloužení zkušební doby, což upravuje zákoník práce v ust. § 35 odst. 4 věty druhé zákoníku práce: O dobu celodenních překážek v práci, pro které zaměstnanec nekoná práci v průběhu zkušební doby, a o dobu celodenní dovolené se zkušební doba prodlužuje. Může přitom jít stejně jako dosud jak o překážky na straně zaměstnance (dočasná pracovní neschopnost, pracovní volno na svatbu resp. na sňatek aj. tak i překážky na straně zaměstnavatele (např. prostoj), nově se počítá spolu s překážkami v práci i dovolená čerpaná v celých dnech. Takže svátky se nezapočítávají, lhůta by se Vám měla o tyto dny tedy prodloužit.

doplněno 27.06.13 10:24:

Pokud vyjde svátek na pracovní den, pak se domnívám, že to překážka je. Pro spoustu lidí je i sobota a neděle dnem pracovním...Ale samozřejmě, můžete mít pravdu Vy a já se mohu mýlit...:)

doplněno 27.06.13 10:29:

Omluva za špatné info. z mé strany. Svátky nejsou překážkou v práci, viz.:

http://www.mpsv.cz/ppropo.php?ID=IPB038

Ohodnoceno: 0x
 
Od: julka*
Datum: 27.06.13 10:13

Domnívám se, že svátek se nepovažuje za překážku v práci (stejně jako sobota a neděle), proto by se zkušební doba prodlužovat neměla.

doplněno 27.06.13 10:22:

http://business.center.cz/bus…iskuze/zprava.aspx?id=1082049

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.