Jak poslat dobírku na SK, v eurech?

Od: Datum: 06.08.13 08:38 odpovědí: 6 změna: 06.08.13 12:06

Zdravím,

mám menší eshop, kde jsem začal posílat balíky dobírkou na Slovensko. Ale mám malý problém v praxi.

Když si Sk zákazník objedná něco například za 80 eur přesně, já jsem nucen na české poště poslat balík v hodnotě CZK. Problém není přepočítat kurz k dnešnímu datumu, to by bylo 2072 Kč a poslat, ikdyž je to u každého balíku otravné.

Ale problém nastává tam, že než balík odešlu a dojde, může to trvat i 10 dní, než si balík zákazník ještě vyzvedne.. A kurz se může malinko pohnout a po zákazníkovi mohou potom chtít například 82 Eur, nebo i 78 Eur, výhodněji pro něj, ale nevypadá to solidně a hlavně když bude mít fakturu na 80 Eur, měl by platit přesně 80 Eur.

Děkuji za radu, jak tohle vyřešit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.13 09:33
avatar

Jako čert kříži bych se snažil vyhnout službám České pošty. Zkus si vygooglit nějaké přepravní služby, PPL, DPD, UPS...

http://www.dpd.com/cz/home/pr…rava/doplnkove_sluzby/dobirka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eshopak
Datum: 06.08.13 09:44

Na PPL, DPD a spol mám malý obnos balíků, jen kolem 40ti měsíčně...

Jinak jsem s Českou poštou spokojený, dovezu to vždy na poštu, nemusím se podřizovat časově, když nestíhám, dojedou a odvezou...

Jen mám problém s tou dobírkou.

Od: buss
Datum: 06.08.13 10:00

Myslím, že takový pohyb v přepočtu nepřipadá v úvahu. Mýlím se, když řeknu, že když požaduji 3000 Kč, tak dostanu 3000 Kč, s pohybem musí být zákazník srozuměn (trošinku vydělá/prodělá, cena je v Kč, takže i já když kupuji v zahraničí jsem na změně kurzu závislý), nebo fixovat k datu (platba předem, přes FIO), ostatně vůči FÚ se fixuje k datu,myslím rozmezí měěsíc, jak uvádí ČNB.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 06.08.13 10:04
avatar

Jediné řešení, které mne napadá je platba předem. V případě dobírky můžete fakturu vystavit po přijetí dobírkové platby a zákazníkovi poslat mailem ve formátu PDF.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.08.13 11:55

Na Slovensko posíláme dobírky přes PPL. V podmínkách máme jasně uvedeno, že cena dobírky je orientační, protože cenu zadáváme v korunách a zákazníci to budou platit v Eurech podle aktuálního kurzu přepravce a může tedy dojít k drobnému rozdílu. V korunách jsou i faktury. Zatím s tím žádný zákazník neměl problém.

Pokud to někomu nevyhovuje tak může platit v Eurech převodem na náš česko/slovenský účet u FIO.

Jestli přes PPL posíláte 40 balíků měsíčně tak by se s vámi už mohli bavit, minimálně se dostanete na stejnou cenu jako u pošty ale bez šíleného papírování - štítky jsou úplně stejné jako pro tuzemsko, jen se na nich při zadávání změní že jde o export.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: eshopak
Datum: 06.08.13 12:06

Děkuji chlapi...

Tak udělám to tak, uvedu to do podmínek i objednávky... Rozdíl bude nepatrný.

Mimochodem, jen tak mezi námi, aby to nikdo neslyšel...:D...za kolik posíláte PPL tuzemskou dobírku? Já s ČP za 120Kč včetně DPH a dobírky. Děkuju

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.