Uhrazení zrdravotního pojištění?

Od: Datum: 26.06.13 06:26 odpovědí: 3 změna: 26.06.13 16:06

Ahoj,ukončil jsem pracovní poměr po 6 dnech.Chtěl jsem se zeptat zdravotní mám uhrazené zaměstnavatelem tedy za červen? Tím pádem mi stačí jít na pojištovnu další měsíc? (chci si ho zaplatit sám na červenec) a pak jít na pracák je mi blbé nedávno co mě vyřadili tam znova jít,ale nezadařilo se nějak.Jak by jste to udělali třeba vy? Děkuji za případne odpovědi.;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 26.06.13 07:30

Ano, zdravotní pojištění máte za červen uhrazené. Přesto zdravotní pojišťovně nahlaste ukončení pracovního poměru. Na úřad práce se zaevidovat běžte, i když nebudete mít hned nárok na podporu, alespoň nemusíte platit zdravotní pojištění.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.06.13 09:22

Zdravím. Za červen máte pojištění zaplaceno. V červenci Vám stačí zaregistrovat se poslední den v měsíci (tj. 31.7.) aby za Vás úp uhradil zdravotní pojištění za červenec.Tak doporučuji to udělat takto. Nemusí Vám to být hloupé, stává se to prostě.

Datum: 26.06.13 16:06

Máte jak prokázat vznik pracovního poměru? Máte pracovní smlouvu a potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtový list)?

Zaměstnavatel je povinen zaměstnance přihlásit do 8 kalendářních dnů. Pokud jste pracovní poměr ukončil již po 6 dnech, je možné, že Vás zaměstnavatel ještě nepřihlásil.

V tom případě byste musel zdravotní pojišťovně zaměstnání doložit.

___ Zdravotní pojištění byste si musel sám hradit až za měsíc, kdy po celý měsíc nebudete zaměstnán ani evidován na ÚP.

Zaevidujete-li se na ÚP 31. července t.r., nebudete muset sám hradit zdravotní pojištění ani za červenec.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.