Šumperk a okolí

Od: Datum: 06.08.13 08:09 odpovědí: 7 změna: 07.08.13 12:06
avatar

Prosím rádce na tip v okolí Šumperka, Velkých Losin a lázní Bludov. Jedeme tam na prodloužený víkend, tak moc času nebude. Co nejlepšího a zajímavého navštívit a vidět. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 06.08.13 08:16

Dobrý den.

Velké Losiny - doporučuji navštívit ruční papírnu a termální lázně nebo i místní zámek. A máte nejméně na jeden den vystaráno.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: myse®
Datum: 06.08.13 08:28
avatar

Velké Losiny - moc pěkné - lázně s parkem, venkovní termální bazén s léčivou vodou, případně menší bazén uvnitř lázenského domu... Ruční papírna - moc pěkné... Ne příliš daleko jsou lázně Jeseník s pěknou "stezkou" Priesnitze s vodními prvky, zajímavé...Kousek od tamtud je rašelinové jezírko a bažiny Rejvíz, moc hezká procházka tak na dvě hodiny... Jinak zajímavá je přečerpávací nádrž Dlouhé Stráně (ale to si nejdřív zjistěte na netu - jsou tam omezené návštěvy), můžete udělat tůru na Praděd nebo z Karlovy Studánky směrem na Praděd je stezka k pramenům Bílé Opavy s vodopády, Karlova Studánka je taky moc pěkná (malé lázničky...) Šumperk jako město moc zajímavé není (alespon z mého pohledu)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: uska®
Datum: 06.08.13 08:42

Z této strany Jeseníků si pamatuji úžasný vynález - přečerpávací vodní nádrž Dlouhé Stráně, to fakt nemá chybu. Prostě uříznutý kopec plný vody, nádherný pohled do okolí. Byly jsme objednáni alesoň měsíc předem.

doplněno 06.08.13 16:48:

Termálka v Losinách = jeden venkovní bazém se smradlavou (léčivou vodou z roku raz dva, vše rezavé, odpadávající barva v bazénu, no nic moc. V srpnu letos končí provoz a i tento bazén odkoupily lázně a má tam vzniknout nový komplex. Uvnitř lázní je dostupný jeden kruhový bazén, spíše bazének s jednou tryskou na krční páteř. Vstupné na dvě hodiny jak v termálech na Slovensku na celý den. V Šumperku mě nezaujalo nic, i když opravené, je to takové ponuré městečko.

Koukněte na Veterán muzeum a ZOO park v Rapotíně u Šumperka a zpět navštivte Loštice, podnikovu prodejnu Olomouckých tvarůžků. Tyto se běžně do obchodů nedostanou, jdou na vývoz a s takovými příchutěmi, o kterých jsem neměla ani tušení.

Pěknou dovolenou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.13 12:02
avatar

Díky za tipy, ale krom Velkých Losin jsme již vše navštívili i tůry po Jeseníkách. Dlouhé Stráně jsou úplný div světa, ač mě technika moc nezajímá, tak jsem byla nadšená... Myslela jsem spíše k tomu Šumperku. Takže tam nic moc není, škoda. Chceme jít do muzea, a něco prochodit v okolí Bludova...Já právě hledala na netu a moc zajímavostí krom Losin mě nevyjelo. Tam se chceme určitě také podívat. Díky všem.

Datum: 06.08.13 17:10
avatar

Je otázka, zda jste z okolí, či ne. Pokud Vám nečiní potíž se někam přesunou dále, možnosti by tu byly. Na zámek v Bludově zapomeňte, je zavřený. Ale dá se zajít pojíst/občerstvit do Habermannovy vily - známé v né dobřene zpracované ve fimu Habermannův mlýn http://www.habermannovavila.cz/?classic/mm/54/sm/354 Ale dá se dojet i do Brníčka (u Zábřeha!) a vylézt se podívat na zříceninu hradu. Kdys býval majetkem pánů Tunklů. Teď tam bývají různé veselice, Čarovné noci... http://www.brnicko.estranky.cz/clanky/hrad-brnicko/ Kousek dál je zámek Úsov http://www.usov.cz/zamek-usov/d-132276/p1=10624 Asi 30 km jsou Rešovské vodopády http://www.jeseniky.net/index…obl=1&kat=11&sluz=81&pol=2824 Našlo by se toho tam v oklolí ještě dost... Co Vy na to?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.08.13 20:35
avatar

no já vám poradím Červenou horu. Zaparkujte na Červenohorském sedle a pak už pro zdatnějšího turistu není problém. Půl hodiny nahoru, hodinu nahoře, půl hodiny dolů, výstup se dá vyšlapat v sandálech.

Možná si také všimnete že Červená hora je zelená, ale výhled z ní skutečně stojí ze dvouhodinovou vycházku. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.13 12:06
avatar

atrama, taky budu pobývat v okolí a každý rok hledám na dva dy krásy v okolí Jeseníků a Šumperka. V pantoflích na Praděd, ale jen za krásného počasí, letos i na vodopády, jeskyně jsme již prošli, takže budu sledovat co ostatní ještě doporučí...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.