Alimentům stop!

Od: Datum: 25.06.13 18:31 odpovědí: 9 změna: 25.06.13 22:11

Chtěla bych se optat, jak je to s dětmi, kteří jsou zletilí, nechodí do školy a nijak nepřispívají na domácnost a doma s prací vůbec, chci ho vyhodit a prý se já mám o něj do 26 let starat, což se mi zdá na hlavu postavené, já chodím do práce, starám se o další 3 nezletilé děti a příjdu domů a on leží a s ničím nepomůže ani finančně! Kdopak se postará o mě až budu stará, když já se musím starat o kluka, kterej je zdravej a mohl by jít pracovat ale nechce!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.06.13 18:35
avatar

vyhodit. nemáte povinnost se o něj do 26 let starat. starat byste se, teoreticky, musela pokud by studoval...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 25.06.13 18:42

Dát ultimátum - buď bude přispívat na domácnost-jídlo a účastnit se na provozu domácnosti, nebo půjde. Vyhodit ho můžete, je plnoletý, nestuduje a nic mu nebrání v tom si najít práci. Pokud vám bude tvrdit, že si práci hledá, chtějte o tom všechno vědět, kde se ptal, kam posílal životopis, je nahlášený na pracáku? Protože není nic lehčího, než na vás nahrát "jak si těžce hledám práci, nikde nic není..." a přitom na to kašlat a dál se hostit v "mamahotelu". Už teď mu omezte výhody, je to možná pro vás těžké, ale pokud nepřispívá na domácnost, neměl by se mít jak prasátko v žitě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rorys
Datum: 25.06.13 18:42

Jak jste ho vychovala?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bonie*
Datum: 25.06.13 18:48

mohla vychovávat úplně nejlíp jak si umíte představit, ono ne vše lze ovlivnit

mát povinnost se starat do té doby, dokud se připravuje na budoucí povolání a není schopen se živit. je-li po škole, tak pracovat a přispívat... nechce se ti? tak jdi tam, kde ti to budou tolerovat.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 25.06.13 18:47
avatar

Dadulo, o dítě máte povinnost se postarat (třeba platit alimenty), pokud se soustavně připravuje na budoucí povolání (studuje), nejdéle však do 26let věku dítěte a to když to dítě bude i potom studovat. Jakmile ukončí soustavnou přípravu (studium) dříve (než v 26), vaše povinnost končí. Přiznám, že teď z hlavy nevím, jestli se vyživovací povinnost neobnovuje, pokud by studium jen dítě přerušilo třeba v 21 a ve 24 začalo opět studovat. Ale to asi není váš případ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.06.13 18:59
avatar
Je nasnadě říci: Vyhodit!
Uvědomte si ale, že k dětem se musíme chovat slušně!
Někdy v budoucnosti nám totiž budou právě ony vybírat domov důchodců...
doplněno 25.06.13 19:02: Samozřejmě, že sranduji.
Nevařit mu, neprat, nedávat peníze...
Kdo nepracuje, ať nejí!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 25.06.13 19:21

Nevařit, neprát, zákaz koukání na vaši televizi, nepoužívat váš PC, nedobíjet mobil, nedávat kapesné ... prostě NIC. Až uvidíte snahu se zapojit mimo jiné do chodu domácnosti, tak zákazy snižovat nebo jej pozvat k nedělnímu obědu. Až bude finančně přispívat na domácnost, nastavit pevná, neporušitelná pravidla soužití. Jednou nepřispěješ na domácnost - opět nejíš atd. I za cenu pořízení zámku na lednici a špajz.

Pokud se synek nechytne, tak vyhodit a vyměnit zámky. Dát mu ultimátum třeba měsíc. Sice doma může pomáhat už od zítřka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.06.13 21:04
avatar

Vaše vyživovací povinnost skončila, jakmile přestal synek studovat. Není Vaše povinnost se o něho nadále starat a poskytovat mu veškerý domácí servis zadarmo. Takže Buď ať si nejde zaměstnání a podílí se na chodu společné domácnosti finančně, nebo ať se odstěhuje a žije si na své vlastní náklady, včetně těch za bydlení. Chce nechce , je to na Vás, jak dlouho mu budete jeho válení se a nic nedělání, tolerovat. Jak dlouho za něm budete vše platit, jak dlouho mu budete poskytovat prostě mamá hotel se vším všudy...Jeho to nenutí, má u Vás pohodlíčko, o nic se nemusí starat, nic nemusí zařizovat, atd...Přitvrďte tedy a žeňte ho schánět si práci, ať pozná, jak se na chleba vydělává...Buďte důsledná a nekompromisní. Je hlášen na úřadu práce? Pokud ne a neplatí si měsíčně zdravotní pojištění sám, pak mu tam vzniká dluh..A ten ho dřív či později dohoní...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.06.13 22:11
avatar

Rady už tu zazněly, jediná šance je být tvrdá a nekompromisní. Kapka správně napsala "dluhy ho dohoní". Ty si ale musíš uvědomit, kde ho můžou dohonit. Pokud bude bydlet nebo se zdržovat u tebe, tak to bude první místo, kde exekutor zazvoní. Postihne to nejvíc tebe a tvoje další děti. A synáčkovi to bude nejspíš jedno, on přece nic nebude mít.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.