Česká pošta - balík

Od: Datum: 23.06.13 19:25 odpovědí: 7 změna: 16.07.13 09:58

Dobrý den,

Budu odesílat na poště pár balíků a měl bych dotaz na to abych byl lépe připravenej a nezdržoval lidi.

1. balík bude doporučený, na něm mám vyplněnou adresu odesílatele a příjemce + vyplněn podací lístek. Když přijdu na poštu a předložím jim tyto 2 věci, tak po mě budou chtít peníze a bude třeba ještě něco vyplňovat? Je potřeba na balík ještě připsat "doporučený"?

2.balík bude na dobírku. Na tento balík mám taktéž napsat adresu odesílatele a příjemce + mám na něj poznačit "dobírka" a kvůli tomu, že je na poštu, napsat místo ulice NA POŠTU? K tomu vyplněn také ten podací lístek podle vzoru a počítám také s vyplněním poukázkou A na poště + s poplatkem, to by mělo být všechno, nebo ještě něco či něco jinak?

děkuji moc :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.13 19:35
avatar

ad1. tak to bohatě stačí

ad2. Na balík napsat normálně adresu, ikdyž je na poštu. Jen u okýnka řeknete, že ho chcete tak poslat.Dopisovat na balík "dobírka" taky není třeba, o to se postará úřednice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 23.06.13 19:38
avatar

Ano, na balík stačí napsat odesilatele, adresáta a cenu. Zbytek obstará pošťačka samolepkami s čároým kódem...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.13 19:38

Tak vyplněný balík s adresou příjemce, podací lístek a dobírkovou složenku(poštovní poukázku) typu C pokud půjdou peníze na adresu odesílatele nebo dobírkovou složenku(poštovní poukázku) typu A pokud půjdou peníze na účet odesílatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.13 19:39
avatar

1) nic už vyplňovat nemusíš, vše je na podacím lístku. Zaplatíš pouze za váhu balíčku, většinou kolem 50 - 60kč.

2) na balík uveď adresu odesílatele i příjemce. Že je na dobírku, to už zařídí pošta, to nikam nepiš. Tuším, že budeš vyplňovat ne složenku A, ale C, která je určená jako dobírková. Vyplňuje se ale úplně stejně:)

Balík je sice "na poštu", ale to znamená pouze to, že ho pošťák nedoručí příjemci do domu, ale bude na příjemce čekat na poště. Proto tam musí být adresa příjemce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vladis
Datum: 23.06.13 19:54

Složenka A odesílá peníze na účet a C zase na zadanou adresu v hotovosti, jak je psáno o příspěvek výše, to už jsem si předem zjistil.

Moc všem děkuji za odpovědi :)

Od: liki
Datum: 16.07.13 09:58

omyl...nemusí být adresa, jen tel.číslo nebo mail

Ohodnoceno: 0x
 
Od: liki
Datum: 16.07.13 09:56

1.balík - rozhodně nepsat doporučený balík, ale na balíku by mělo být napsané (stejně jako na podacím lístku), na koliák bude balík pojištěný

2balík - pokud nemáte polepku na balík na poštu, pak vše vypíšete přímo na balík - POZOR - u balíku na poštu je třeba znát emal nebo mobil adresáta...pokud navíc máte balík na dobírku, musíte vždy na balík i na podací lístek ještě k udané ceně dopsat částku dobírky číslicí i slovy...a samozřejmě také dobírkové! pokázky

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.