Poštovné u vrácení nefunkčního výrobku

Od: Datum: 25.06.13 07:07 odpovědí: 5 změna: 25.06.13 23:49

Zdravím.
Koupil jsem v e-shopu receiver. Po zapojení jsem zjistil že nefunguje dálkové ovládání. Po dopisování mi navrhli přístroj vrátit v rámci 14 dnů.
Vím že kupující má právo vrátit vyrobek bez udání důvodu do 14 dnů a hradí poštovné. Ale já jsem ho nechtěl vrátit, byl jsem k tomu donucen nefunkčností přístroje a protože to byl poslední kus, nemohli poslat jiný.
Jak je to v tomto případě s poštovným? 133.-Kc jsem jestě na chodníku nenašel ležet...
Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.06.13 07:21
avatar

Při oprávněné reklamaci jdou všechny nezbytné náklady k tíži toho, kdo reklamaci vyřizuje (tj. prodejce nebo servisu).

Na druhou stranu, pokud ti ho neproplatí,, není to částka o kterou by mělo smysl se soudit.

doplněno 25.06.13 07:23:

Přesněji řečeno, zákazník má právo na úhradu nezbytných nákladů atd... - takže ty je sice zaplatíš, ale máš právo je po nich zpětně požadovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 25.06.13 07:22

Dobrý den.

§ 598 Občanského zákoníku: kupující má právo na úhradu nutných nákladů, které mu vznikly v souvislosti s uplatněním práv z odpovědnosti za vady. (Mezi nutné náklady patří i poštovné, na jehož úhradu tedy máte nárok).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: host*
Datum: 25.06.13 07:42

Dálkové ovládání opravdu nefunguje? Možná by bylo dobré zkontrolovat, jestli jsou správně vložené baterie. U některých bateriových výrobků, které se prodávají s baterií, bývá vložený proužek z umělé hmoty pod kontakty baterie a musí se vytáhnout, aby se náhodně nevybíjely, ale to je napsané v návodu k obsluze. Chce to si návod celý přečíst, třeba tam budou ještě další zajímavosti.

U některých zařízení bývá pro přepravu přední panel chráněný ochrannou fólií proti poškrábání (musí to být vidět, že je to jenom obal, nepokoušejte se oškrabávat přední panel a zjišťovat, jestli to je fólie nebo normální povrch předního panelu nebo displeje) a skrz ní nemusí infračervené světlo z ovladače dobře pronikat (i když většinou ano).

Dálkové ovládání se dá aspoň částečně vyzkoušet například na tranzistorovém rádiu naladěným na AM (střední vlny) tak, že se ovladač dá asi tak 10 cm od rádia v místě, kde má feritovou anténu (někde uvnitř nahoře, vodorovně) a stiskávají se jednotlivá tlačítka ovladače a z rádia by měl být slyšet cvrlikavý trrrrrrrrr zvuk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.06.13 08:05

Ono funguje a nefunguje. Pri stisknuti kterehokoliv tlacitka D.O. se na displeji receiveru vypise "RemID Mismatch". Takze si domyslim, ze je neco mišmaš. V prekladu to znamena neco jako neshodne DO.

Od: machturbo*
Datum: 25.06.13 23:49

Máš 2 možnosti:

a) využiješ 14-tidenní lhůtu na vrácení bez udání důvodu, pak si ale poštovné platíš sám

b) vyreklamovat nefunkční zboží, pak máš nárok na proplacení poštovného

Ve výsledku obojí dopadne stejně, jen možnost b) bude trochu déle trvat.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.