Hlavní nebo vedlejší pracovní poměr?

Od: Datum: 24.06.13 19:10 odpovědí: 3 změna: 25.06.13 13:27

Právě jsem ukončila střední pedagogickou školu, nabízejí mi nastoupit na 0,65% úvazku. Bude to vedeno jako hlavní nebo vedlejší pracovní poměr? Jaké to má pro mne PRO a PROTI kromě toho, že budu mít menší plat a méně odpracovaných hodin?

Děkuji ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.06.13 19:12

Jedná se HPP pouze se zkráceným úvazkem. Pro je to, že je to práce a ta se blbě shání, proti je pochopitelně nižší plat, ale dá se ve zbývajícím čase dělat jiná práce.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.06.13 23:10

Podle současně platného zákoníku práce již žádný hlavní a vedlejší pracovní poměr neexistuje- již jen pracovní poměr. Protože se bude jednat o zkrácený úvazek bude to znát jen na penězích. Další peníze se dají získat třeba doučováním apod.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.06.13 13:27

Sama pracuji na 0,65, na první místo, zkrácený úvazek a bez titulu velmi slušný plat. Jenže když člověk odečte jídlo, benzín (denně dojíždím), autobusy, sem tam nějaké oblečení apod., tak moc nezbyde. A to nepočítám nějaký nájem, to bych neutáhla, bohužel.

Takže pro:

- jistota aspoň nějakých financí

- praxe v oboru

- volný čas na brigády

- volný čas na koníčky

- pokdu nastupuješ do školky (jako já;)), tak aspoň díky kratším směnám nepřiješ hned o nervy*smich*

proti:

- financí je na vlastní bydlení a utáhnutí auta málo - a jiná negativa zatím buď nevidím, nebo prostě nejsou...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.