Výpověď ve zkušební době - problém

Od: Datum: 24.06.13 11:21 odpovědí: 2 změna: 24.06.13 11:31

Dobrý den,

mám prosbu o radu. Přítel nastoupil do práce k 1.6. kde mu plynu zkušební doba. Dostal výbornou nabídku a tak k 1.7: nastupuje jinde. Oznámil už minulý týden, že bude končit, ale dnes mu dělají problémy. Chtěl zítra volno, aby si vyběhal papíry, doktora atd a volno mu nechtějí dát a vyhrožují pokutou 1000 Kč pokud nepřijde.

Napadlo mě, že dá k dnešnímu dni ukončení pracovního poměru, ale problém je další v tom, že mu jí tam nikdo nechce podepsat. At si jí prý pošle, ale mají vedení na Slovensku.

Jak to tedy bude? Pošle dnes výpověď pracovního poměru s dnešním datem na Slovensko, bude to platné? Nebo zítra ráno pošleme výpověd s dnešním datem?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 24.06.13 11:27

Dobrý den.

Nejedná se o výpověď, ale o zrušení pracovního poměru ve zkušební době, které musí být oznámeno písemně k uvedenému datu, bez uvedení důvodu. Po předání zaměstnavateli se toto oznámení považuje za doručené. Písemné oznámení tedy přítel může předat na personálním oddělení nebo svému přímému nadřízenému. Volno na "vyběhání" papírů zaměstnavatel opravdu poskytnout nemusí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.06.13 11:31
avatar

§ 66 ZP říká . písemné oznámení o zrušení PP má být doručeno zpravidla 3 dny předem ,PP skončí dnem doručení, popř.dnem pozdějším uvedeným v rozvázání

Z výše uvedeného je zřejmé, že ZP požaduje písemné oznámení , s tím, že uvádí zpravidla- je tedy možné dnes písemně oznámit, že končím pracovní poměr k zítřejšímu datu. Dokumenty tohoto charakteru se předávají na pracovišti nadřízenému,pokud odmítne převzít postačí si nechat podepsat svědka, že měl snahu předat. Pokud pošle poštou, POZOR - dnem doručení,pokud nevyzvednou je tam sice lhůta,ale to už k 1.7. nestihne.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.