Platba elektřiny v pronájmu

Od: Datum: 23.06.13 19:42 odpovědí: 1 změna: 24.06.13 00:46

Dobrý den,bydlím v pronájmu,kde měsíčně platím 2000,- na energie. Byt je ve velikosti 2kk,asi 40m2. Po 6 měsících přišla domácí s nedoplatkem 62 000,-,v domě pronajímá ještě jednu bytovou jednotku,sama tu má byt a její syn také. to znamená,že jsou tu 4 bytové jedotky ( pronajímá na černo) Když jsem se nastěhovala,nebyl u žádného bytu samostatný elektroměr( jen informativní,není od čezu),ty byly namontovány až na základě vyúčtování. Paní domácí platí zálohy ve výši 3500,- na celý dům. Tvrdí,že mi vypočítala dluh ve výši téměř 8 000,- zajímavé je,že po druhé nájemkyni,která se v tu dobu stěhovala pryč,nic nepožadovala.. Dále mi chce účtovat 800,- za dopravu elektřiny. Původně přišla s tím,že když jí nic nedám,tak ví,že s tím nic nenadělá.. přistoupila jsem na 500,- za měsíc,ale jí se to pak zdálo málo a že aspoň po 1000,-. a že pokud jí nedám splátku hned,tak mi odpojí elektřinu. Poradí mi,prosím někdo,co s tím? Jsem nezaměstnaná a 1000,- je pro mě hodně. děkuji..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.06.13 00:46
avatar

Nemá tam paní domácí černou "pěstírnu konopí" (62.000 Kč jako nedoplatek za 4 bytové jednotky mi přijde dost)?

O ničem se s ní nedohadujte, nepřistupujte na její "návrhy" (trefnější mi přijde vydírání).

Požadujte přesné vyúčtování Vaší spotřeby (počátečný a konečný stav elektroměru/plynoměru, sjednanou sazbu) a přesný propočet.

A pro jistotu se rovnou začněte shánět po jiném bydlení - s poctivějším majitelem.

___ Pro představu:

Za rok zaplatím v bytě 2 +k.k. (45 m²) za energie kolem 22.000 Kč včetně topení (v jedné místnosti topím plynem, v druhé el. přímotopem). Letos to pravděpodobně bude o něco víc, zima byla delší.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.