Trestní oznámení - mladší 18

Od: Datum: 23.06.13 11:14 odpovědí: 5 změna: 23.06.13 11:26

Dobrý den,

může podat trestní oznámení osoba mladší 18 let?

Děkuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.13 11:15
avatar

Podání trestního oznámení není nijak vázáno věkem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: skype
Datum: 23.06.13 11:20

Děkuji Vám moc za odpověď.

Od: skype
Datum: 23.06.13 11:22

A nevíte ještě náhodou, existuje pro podání trestního oznámení nějaký formulář?

Datum: 23.06.13 11:25
avatar

Není potřeba lze oznámit volnou formou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.13 11:26

Fotmulář existuje, ale je na PČR a předepsat jej nelze. Záleží, čeho se Vaše oznámení má týkat. Pokud to oznámení má podávat osoba mladší 18ti let, je nutné u toho mít jejího zákonného nebo jej o výslechu minimálně vyrozumět.

doplněno 23.06.13 11:40:

§ 158 odst. 4 trestního řádu (přijímání a prověřování oznámení a jiných podnětů)

... "Je-li vysvětlení požadováno od nezletilého, je třeba o úkonu předem vyrozumět jeho zákonného zástupce; to neplatí, jestliže provedení úkonu nelze odložit a vyrozumění zákonného zástupce nelze zajistit."

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.