Nástup do nové práce, jak dál?

Od: Datum: 22.06.13 22:47 odpovědí: 1 změna: 23.06.13 07:55

Dobrý den,

mám smlouvu na dobu neurčitou, rozhodl jsem se ukončit pracovní poměr, výpovědní lhůta 2 měsíce a najít novou práci. Vyhrál jsem konkurz u nové společnosti. Co podniknout dále? Vytvořit a podepsat nějakou smlouvu (předsmluvu) s budoucím zaměstnavatelem, abyto bylo něčím podložené? Dva měsíce jsou dva měsíce... A až pák dát výpověď stávajícímu zaměstnavateli?

Nebo je to nějak jinak? Jak jste to dělali vy?

Děkuji za reakce,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: flip
Datum: 23.06.13 07:55

Žádná "předsmlouva" Vám jistotu zaměstnání nedá, v novém zaměstnání vám s největší pravděpodobností poběží zkušební doba, ve které obě strany můžou okamžitě skončit pracovní poměr.. Tudíž předsmlouva stejně nic neřeší.

Většinou to bývá obráceně, ukončíte stávající pracovní poměr a až například po uplynutí poloviny výpovědní lhůty začínáte hledat práci jinou..

Nový zaměstnavatel Vás chce co nejdříve? Určitě bych ho seznámila se svým problémem, pokud o vás bude stát, mohl by počkat a vyjít vám vstříc. Zkusila bych se se současným domluvit na ukončení pracovního poměru dohodou k určitému datu, pokud nebude souhlasit, dát výpověď. Máte ještě nějakou dovolenou? Pokud ano, požádala bych o čerpání a dovolenou trávila u nového zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.