Exekuce podniková-o co se jedná?

Od: Datum: 06.08.13 07:46 odpovědí: 5 změna: 06.08.13 13:45

Dobrý den, nastoupila jsem na brigádu do KFC a přišla mi první výplatní páska, na ní je napsáno: daňová exekuce 30. Mohu se zeptat, co to znamená? (hmotnou zodpovědnost jsem nepodepsala)

Pěkný den :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 06.08.13 08:07

Dobrý den.

Zřejmě na Vás zaměstnavateli přišel Exekuční příkaz (srážky ze mzdy povinného). Mohlo by se jednat o daňový nedoplatek. Zeptejte se přímo Vaší mzdové účetní, vysvětlí přesně.

doplněno 06.08.13 08:13:

Pak to bude pravděpodobně srážková daň (15% z příjmu) - mají to na výplatní pásce nezvykle napsáno. Pokud výplatní pásku nevidím a neznám Váš příjem a ostatní údaje, přesně nemůžu odpovědět. Zeptejte se, jistě Vám odpoví.

Ohodnoceno: 0x

Od: brigadnice
Datum: 06.08.13 08:10

V 15-ti letech daňový nedoplatek? Nu což, zeptám se. Děkuji

Datum: 06.08.13 11:03

tak on to nemusí být jenom daňový nedoplatek. od finančáku nám chodily i exekuce třeba na pokuty. a myslím, že přes daňovou exekuci může být řešený i dluh za popelnice - takový nešvar, o kterém se poslední dobou docela píše. poplatníkem za popelnice jsou i nezletilé děti, takže pokud za ně rodiče neplatí, dluh se nevymáhá po rodičích, ale čeká se, až děti budou mít vlastní příjem, ze kterého bude moct exekutor peníze sebrat *nevi*

na vašem místě bych si zaskočila za mzdovou účetní, ta by vám měla vysvětlit, jakou částku proč srazila. pokud se jedná o exekuci, tak chtějte vidět exekuční příkaz, případně požádejte o kopii (jako zaměstnanec máte nárok nahlížet do svého osobního spisu, i si z něj pořizovat kopie). nicméně pokud jde opravdu o exekuci, tak vám příkaz nejspíš ještě přijde. oni ho dlužníkům posílají až se spožděním.

Od: buss®
Datum: 06.08.13 08:40

Daňovou exekuci vymáhá správní, státní orgán, obrať se na plátce mzdy, co to znamená, jde o nedoplatek daně. Upravuje to "daňový řád", DE je ovšem na základě rozhodnutí. Co je to 30, stržená částka?

Datum: 06.08.13 13:45

Ahoj. Já už vím, že když ti něco někdo strhává z výplaty tzv. z venčí(není to od zaměstnavatele,i když to zaměstnavatel zprostředkovává), měla by jsi to mít doma už doručeno i ty. Pokud teda je co mít. Je to na podpis s doručenkou. A nebo by to měl vysvětlit zaměstnavatel, mzdová účtárna.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.