Nesnáším se? Jsem pro něj dost dobrá?

Od: Datum: 21.06.13 10:19 odpovědí: 8 změna: 21.06.13 22:39

Dobrý den,

mám problém sama se sebou. Je mi 23 let, tak by se už předpokládalo, že nebudu řešit to jestli jsem hubená, tlustá, hezká nebo ne. Někdy mě přepadnou stavy úzkosti, kdy si myslím, že jsem opravdu k ničemu, nikdo mě milovat nebude a tak dále. Když jsem ve společnosti a s kamarády, tak se umím bavit, bejt uvolněná, mám ráda zábavu. Nejsem třeba uťáplá v koutě. Problém je, když si najdu přítele. To pak přemýšlím o tom, že pro něj nejsem dost dobrá, přestanu se mu líbit. Hlavně tedy si nechávám skoro vše líbit, nedokážu se naštvat, vždy udobřuju hádky já, i když za ně může přítel. Nevím jestli se bojím, že by mě opustil, kdybych neudělala vše podle něj :( nevíte jak se toho můžu zbavit? Jak na sobě zapracovat? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.13 10:33
avatar

Určitě na to existuje nějaká vhodná psychoterapie. Jaká, to neporadím, bo nejsem odborník, ale kontakt na odborníky eventuálně můžu poskytnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 10:38
avatar

Dobrý den. Aničko, to je nízkým sebevědomím. Je třeba se naučit mít se ráda a vážit si sama sebe. Nebát se projevit svůj vlastní názor a nenést zodpovědnost, zvláště ve vztahu, sama. Za vztah jsou odpovědni oba dva, takže ten druhý by se měl dle toho také patřičně chovat k Vám. Nenechávejte na sobě dříví štípat, nebojte se svůj názor projevit. Ten, kdo Vás má skutečně rád, by Vás měl respektovat a vážit si Vás. Ne čekat, že se pokaždé budete udobřovat, přijdete první a jen Vy budete držet vztah po hromadě. Je to otázka psychiky, více si věřte a bojujte za to, co chcete. Tedy za vztah, ve kterém se budete cítit dobře a spokojeně, nejen zodpovědně. Udržovat vztah ze strachu, aby Vás druhý neopustil, Vás šťastnou neudělá. Nenechte si líbit to, co Vás zraňuje a ubližuje Vám. Nebojte se mít svůj vlastní názor a dát druhému najevo, jak byste chtěla, aby se k Vám choval. Když si nebudete dostatečně vážit sama sebe, nebudou si Vás vážit ani druzí. Naopak, budou Vás třeba využívat a zneužívat, protože si to necháte líbit. Pokud nevíte, jak sama se sebou začít pracovat, nebojte se obrátit na psychologa. Jen můj názor, Vám přeji hodně štěstí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 21.06.13 10:51

Dobrý den Aničko.

Odpovídáte si vlastně sama - musíte na sobě zapracovat. Jste zřejmě bezkonfliktní člověk, nevyhledáváte hádky, snažíte se být s každým zadobře. Vždy to ale nejde. Můžete ostatním vyjít vstříc, ale ne za cenu vlastního ústupku nebo újmy. Může se z toho stát pravidlo, na které si vaše okolí zvykne. Chovejte se tak, abyste si sama sebe mohla vážit, pak si vás budou vážit i vaši přátelé. Nejste méněcenná, pořád si to opakujte a naučte se mít ráda sama sebe. Pokora je v životě také potřebná, ale k ní je třeba i zdravé sebevědomí. Tak hlavu vzhůru ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 11:13
avatar

Většina mužů chce ženu, která je ráda na světě. Usměvavá, milá. Jakmile budete uvažovat tak, jak stále uvažujete, stanete se hadříkem, kterého si mužský nebude vážit a také bude zacházet s vámi tak, jak se zachází s hadříkem. Mimika, gesta, držení těla, všechno se změní. Mužského takové reakce dráždí a provokují k tomu, aby přitlačil. *hej*Jestliže vás bude mít někdo rád, bude vás milovat právě proto, že jste nějaká. Ne proto, jak se měníte, snažíte se zavděčit, hadrovatíte. ;)Nemá cenu trvat a prosazovat nějakou pitomost za každou cenu a dokazovat, jak jste silná na prkotinách. Musíte se naučit rozlišovat to, co je pro vás podstatné a z toho příliš neustupovat. Mít své hranice, za které už nikdy nepůjdete. Je potřeba se naučit diskutovat, obhájit si argumenty to, co prosazujete. Nemusí se všechno řešit kraválem, bouchnutím dveřmi, vztekem, odmítáním. Je třeba říkat a současně poslouchat, co říká ten druhý. Někdy jeden ustoupí, uzná důvody, někdy se dá sejít v polovině, kdy sleví oba. Udělají kompromis. Ale rozhodně nemá cenu číst přání z očí a ustupovat, aniž by to ten druhý chtěl, požadoval. Už předem vědět, že byste něco měla udělat. *placni* Že vy jste žila v rodině, kde pro vás byl takovýhle vzor? Zavděčit se pro klid v rodině.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: anicka*
Datum: 21.06.13 11:49

Děkuji za odpovědi. Ne právě, že jsem nevyrůstala v takové rodině. Ale už od mala slyšim jak mám zhubnout nebo zase přibrat, jak mám hrozný tohle a tohle, pak když jsem měla přítele, tomu taky pořád něco na mně vadilo. Já se snažím říct svůj názor a řeknu ho, jenže pak stejně z toho nějak odpadne :( chtěla bych se to pokusit nějak vyřešit sama v sobě, ale nevím jak. K psychologovi se mi moc jít nechce :(

Datum: 21.06.13 12:17
avatar

Aničko, pokud nechcete vyhledávat odborníka a poprat se s tím sama, pak se naučte v první řadě, mít se ráda. Být smířená sama se sebou a nenechat sebou manipulovat druhé. Je i spousta literatury o tomto...Ale protože si pochybnosti o sobě nesete už od dětství, pokud s tím opravdu chcete něco začít dělat, nevíte si sama rady, pak by to odborníka chtělo. Udělejte to pro sebe...Kdo opravdu chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody...

Zde je o tom celkem dobrý článek:

http://www.maminka.cz/clanek/…-tak-umeli-mit-radi-sami-sebe

doplněno 21.06.13 14:06:

Není proč se stydět. Problémy se musí řešit. Neodkládejte je tedy...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anicka*
Datum: 21.06.13 12:20

Děkuji. Já nad tím uvažovala, že vyhledám. Nějak se stydím, vím, že tu jsou od toho aby pomohli, ale je to takové divné. Ale asi mi nic jiného nezbývá.

Od: olinlitomericko
Datum: 21.06.13 22:39

Spousta lidí se v sobě nevyzná-mrkni na horoskop na svoje znamení zvěrokruhu proč to, či ono děláš tak nebo tak,každý jsme jiný... http://www.ezoportal.cz/horoskopy/ je toho na netu víc

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.