Posílání balíku, votočvohoz?

Od: Datum: 20.06.13 19:59 odpovědí: 6 změna: 21.06.13 14:43

Ahoj je tu někdo, kdo zná tuto stránku a posílá běžně balíky? Potřebuju poradit.

1) Mám poslat balíček někomu, ten člověk mi platí na účet, kolik si mám říct za poštovné? Vím, že je to podle váhy, ale kolik je to tak běžně? Balík má kolem 500g

2) Co musím na poště udělat? Vyplnit podací lístek nebo nějaký jiný? Balík posílám už běžně nebo doporučeně?

Vůbec se v tom nevyznám děkuji za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bonie*
Datum: 20.06.13 20:03

poštovné zjistíte zde: http://www.ceskaposta.cz/cz/n…jte-si-cenu-postovneho-id353/

tam bude nějaká cena, klidně ji zaokrouhlete nahoru - 83kč, tak dejte 90 a nedělejte si hlavu, protože na poštu jít musít, balit to musíte ;)

na poště prostě řeknete, že potřebujete poslat balík a paní vám tam poví, co vyplnit, já vyplňuji lístek jako na doporučený dopis.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 20.06.13 20:03

Doporučená zásilka 60,- Kč. Podací lístek vám stačí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.13 20:48

Zásadně pošlete balíček doporučeně, aby jste měl v roce odesílací doklad, čímž musíte vyplnit tento podací liístek - viz foto. Balíček je pojištěn do částky 500,-Kč. Pokud budete posílat hodnotnější balíček např. do 5000,-Kč, tak pod vaši adresu na zabaleném balíku vlevo nahoře napište ještě : cena : 4000,-Kč a tuto samou částku napište do kolonky udaná cena Kč na podacím lístku. Takže, když to shrnu, pokud budete posílat balíček doporučeně do hodnoty balíčku 500,-Kč, tak rozhoduje pouze váha zásilky. Pokud jak píšete je váha 500 g, tak poštovné bude činit přesně 59,-Kč, váha však nesmí překročit 500 g. Pokud váha bude od 500 g do 1 kg, tak poštovné bude přesně 64,-Kč. Obvykle je, že odesílatel balíku si k ceně poštovného napočítá ještě např. obalový materiál - např. poštovní krabice, bublinková obálka a pod. Tady musím upozornit, že můžete cenu poštovného ještě snížit tím, že se budete snažit docílit, aby zabalený hotový balíček nepřesáhnul na výšku 5 cm, v tom případě balíček podáte ne jako doporučený balíček, ale jako doporučenou zásilku, kde poštovné za zásilku o váze do 500 g bude činit přesně 37,-Kč. Musím však upozornit, že na základě sdělení České pošty se budou ceny upravovat směrem nahoru, tuším že psali, že to bude letos od 1. srpna nebo července, přesně už nevím. Jako poslední věc dodávám, že pokud výše uvedenou zásilku budete chtít pojistit na vyšší cenu, tedy větší jak 500,-Kč, tak tím pádem se bude už jednat o tzv. cenný balík - poštovné za tento cenný balík do váhy 2 kg bude 78,-Kč,.. asi tak!

doplněno 20.06.13 20:49:

Podací lístek :

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.06.13 07:03
avatar

Při posílání balíčku na dobírku řeknu pokaždé na poště, kolik chci od adresáta za jeho obsah a požádám úřednici, aby mi k tomu připočetla poštovné. Takže třeba obsah za 250 Kč + ta dobírka za 80 Kč a celkem se na blanketu objeví 330 Kč.

Pak většinou adresátovi mailem pošlu zprávu, že jsem zásilku odeslala a kolik to celkem bude stát. Pár věcí jsem podobným způsobem poslala´, nikdy jsem nikoho neošulila a taky se nikdy nestalo, že by někdo ošulil mě. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 09:16
avatar

Jako poštovné si beru většinou 65,-kč, pokud má balík do 1,5 kg. Ono to není jen poštovné na poště, ale i zabalení něco stojí, bublinkové obálky, izolepa, krabice apod. Nade mnou je fotka podacího lístku, který vyplníš, a v ten moment už posíláš doporučeně a můžeš nechat balík pojistit třeba na 500,- (mám dojem, že do 1kg je pojištění do výše 500,- zdarma, ale nejsem si úplně jistá). Nikdy neposílej obyčejně, balík semůže ztratit a ty od něj nebudeš mít žádné potvrzení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 14:43

No, Martino, pokud si bereš za balíček 1,5 kg 65,-Kč - tak se téměř zpravidla vždy ošidíš. Proč? Protože tento balíček stojí 68,-Kč a to nepočítám např., že jsi něco utratila za poštovní obal. Neošidíš se pouze tehdy, když je balíček vysoký do 5 cm, to zásilka bude stát 49,-Kč. A otázka pojištění?- doporučené zásilky jsou všechny automaticky pojištěny do 500,-Kč, pokud si nezvolím pojištění vyšší - to se pak jedná vždy o cenný balík, vše viz tabulka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.