Dluh, nebo promlčení

Od: Datum: 20.06.13 10:39 odpovědí: 4 změna: 20.06.13 20:35

Dobrý den. Chtěl bych poradit s problémem. Asi před půlrokem jsem si objednal přes e-shop dusičnan draselný za 98Kč, jenže měli trochu zmatečný systém objednání a já si nevšiml, že jsem zvolil platbu převodem přes Paysec. Po odeslání objednávky mi přišlo že byla přijata a po sléze expedována, v té době jsem si všiml že to není na dobírku, jak jsem původně plánoval a napsal jsem jim email že ji chci zrušit a oni mi napsali že objednávka už byla odeslána a pokud ji nechci, tak ať ji nevyzvednu. V ten samý den jsem objednal druhy dusičnan ale tentokrát na dobírku. Po 2 dnech mi přišel první balík ten, který jsem údajně uhradil přes Paysec, tak sem si ho převzal, problém je v tom, že žádny účet Paysec, ani bankovní konto nemám, takže jsem nic zaplatit nemohl a na faktuře, která byla u balíku, že jsem tu částku uhradil. Druhá objednávka na dobírku mi nepřišla. A od té doby se už nikdo neozval. Chtěl bych vědět, jestli mi roste nějaký dluh nebo je to chyba firmy a zůstalo to promlčené.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.13 10:44

Nemáme věšteckou kouli, ani zřejmě nikdo nepracujeme v "této" firmě. *nevi*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.06.13 10:46

Dobrý den. Na toto se musíte informovat přímo u té firmy, zda jste s nimi vyrovnán a je vše v pořádku. Myslím si, že kdyby nebylo, už by se Vám ozvali..Ale myslet si mohu cokoli, že?

Datum: 20.06.13 18:44

Nejsem si příliš jista fomulací:

Jestli jste objednal a obdržel zboží, za něž jste nezaplatil (protože jste neměl jak), dlužíte obchodu peníze za zboží plus poštovné (balné).

Doporučuji se na obchod obrátit, připomenout situaci a dohodnout se s ním na způsobu úhrady. Případně můžete cenu zboží plus poštovné/balné zaslat na účet e-shopu (číslo najdete na webu e-shopu).

Jinak obecná promlčecí lhůta činí 3 roky, nikoliv půl roku.

Datum: 20.06.13 20:35

Nejlepší bude k tomu dusičnanu draselnému přidat ještě pár věcí a poslat jim ho zpět do té firmy. Tak se ujistítte, že už žádné dluhy vymáhat nebudou *smich* - myšleno jako vtip, samozřejmě. Jediná možnost je tam zavolat nebo napsat a pokecat si přímo s nimi. Někdy mají firmy v objednávkách i účetnictví bordel. Já jsem jednou musel posílat výhružný doporučený dopis, teprve potom mi zboží přišlo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.