Jak předejít roztržce

Od: Datum: 20.06.13 09:48 odpovědí: 7 změna: 20.06.13 18:15

prosím o radu v následující situaci.Možná se bude zdát můj problém malicherný,ale ptám se z důvodu,abych předešla neshodám.

Jsem v skupině lidí _ přátel ,kteří se letos chystají na dovolenou.Všichni se mezi sebou známe,ale letos námi jede moje kamarádka,kterou ještě neznají.Je to fajn holka,po rozvodu,dvě děti.Bohužel má problém,se kterým si nevím moc rady,a obávám, že to způsobí neshody,popřípadě roztržky mezi ostatními.Kamarádka je hezká holka,která se o sebe hodně stará.Bohužel je přesvědčena, že je tlustá,při výšce 175 cm má 60 kilo.Myslím ,že je to akorát,její postavu po dvou dětech by jí mohly leckteré slečny závidět.Jenže kamkoliv jdeme ,a někdo ji pochválí,že dobře vypadá,začne okamžitě "fňukat" že je tlustá,a že musí ještě zhubnout,nic na jídlo v restauraci si nedá, protože je to "kalorické".Veškerý rozhovor se nakonec z příjemné koverzace stočí na její váhu.Snažím se tomuto tématu vyhýbat,protože veškeré přesvědčování,že je normální selhaly.Mám pocit,že se to s ní veze od rozvodu. Teď se chystáme na rafty,a moje kamarádky nepatří zrovna mezi "anorektičky" a já se obávám,že dojde k roztržkám.Dokáži si představit situaci, kdy ona začne "fňukat" že je tlustá a musí zhubnout, mužské osazenstvo ji bude chválit, holky závidět,posléze víte jak to chodí, když chlap řekne o druhé že vypadá super,ženské osazenstvo začne útočit a malér je na světě. Nerada bych aby se všichni rozhádali a my pak strávili týden v rozhádaném kolektivu. Přemýšlím, jak takové situaci předejít, popřípadě ustát bez hádek ,není to o tom že bych jí záviděla,ale protože chci klidnou dovolenou.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.13 10:17

Jak předejít roztržce? Nechat ji doma. Proč ji vůbes s sebou bereš? Parta kamarádů si většinou s rušivým elementem poradí. Stačí v každé takové situaci vhodným způsobem reagovat a léčit šokem. My jedeme na raftu. Ty chceš zhubnout, tak plavej za námi. Nejíš? Tak nejez, já si dám klidně i za tebe. A pod. V opravdové partě by tím nešťastným byla jenom ona.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.06.13 10:21

Nerozumím tomu, proč jste přibrala kamarádku,když vlastně nechcete aby jela.

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 20.06.13 10:26

Ahoj:)Pokud je to Vaše kamarádka,jak říkáte,tak co kdyby jste se ji pokusila tak nějak asertivně domluvit,vysvětlit jí situaci tak,jako nám tady.Ona jinak mezi Vámi bude jinak cosi jako černá ovce,všichni ji nejprve budou tvrdit,že vypadá skvěle,a když je to omrzí(což nastane brzy),tak ji pošlou slušně někam*cert*Já bych jí také nebrala,pokazí Vám to!Chcete si přece odpočinout,relaxovat,smát a bavit se o všem,a ne poslouchat celou tu dobu nějakou s prominutím cosi jako anorektičku a egoistku,která vidí pouze sebe*cert*Rozmyslete si to dobře,může to vyvrcholit i tím,že se navezou do Vás,proč jste ji proboha sebou brala*bum*

Datum: 20.06.13 10:31

Nebrat kamarádku s sebou. Riziko, že bude fňukat a řešit si svoje neexistující mindráčky, je hodně velké. A věřte, že to celou partu leda rozhodí a otráví.

Kdysi moje kamarádka vzala jednu svoji kamarádku na tábor, kde jsme dělaly vedoucí. Dopadlo to příšerně, holka slepice, řešila jen sebe, chování hrozné... po týdnu radši sama zdrhla domů.

Datum: 20.06.13 10:39

Promluvte si o tom se svojí kamarádkou dřív, než někam pojedete. Pokud má pošramocené sebevědomí, nemusí to dávat najevo tímto způsobem při každé příležitosti. Chcete mít klidnou dovolenou, tak jestli chce jet s Vámi, ať nechá své mindráky doma. Jinak se celá dovolená bude točit kolem ní a budete otrávená. Jste parta lidí, kteří si rozumí. Ona tam bude cizí, pak by si měla uvědomit, že tam nejede řešit svoji váhu, říkat si o politování, či obdiv a dělat tak mezi lidmi rozbroje. Vím, že za to nemůže a že to nedělá schválně, ale na dovolenou ať si své problémy netahá. Ať se snaží zapadnout do party a zaobírání se sama sebou, ať nechá doma. Jinak zkazí dovolenou všem. Pokud by už k něčemu takovému došlo, chce to utnout hned a odvést pozornost jinam. Prostě jí usadit slovy - tak sis pofoukala bebíčko, raději navrhni, co se bude jíst.. *ua*Doma najedeš na dietu, když máš pocit, že jsi tlustá a teď o tom už nemluv. Neutěšovat, nepřesvědčovat. Prostě ihned zaměstnat myšlenky jiným směrem. Třeba to bude v pohodě. Většinou když se člověk něčeho obává předem, dopadá to dobře. Tak hezkou dovolenou a hlavně klidnou.

doplněno 20.06.13 21:33:

Není zač, rádo se stalo.

Od: li*
Datum: 20.06.13 17:56

Tak proč ji berete s sebou když akorát fňuká? Jinak myslím,si že říká, že je tlustá proto, abyji každý říkal jak je hubená- znám takový případy . Nech ji doma.

Od: tamita
Datum: 20.06.13 18:15

Beru ji s sebou aby přišla po rozvodu na jiné myšlenky.Ona není špatný člověk, má spoustu jiných pozivtivních vlastností,navíc dovolenou již uhradila,a vzhledem k tomu ,že bere s sebou i svoje dvě děti,bylo by to zklamání i pro ně.

děkuji kapcenadeje za radu,budu se jí držet.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.