Zánět a fimoza

Od: Datum: 20.06.13 00:01 odpovědí: 3 změna: 20.06.13 07:00

Ahoj.

Již od malička mám fimozu a nešel jsem s tím k doktorovi až do dnes (je mi 14) a od středy me začal lechtat penis.

Dostal jsem nejspíš zánět předkožky.

V pátek jdu na urologii a tak bych se chtěl zeptat,jestli budu muset podstoupit obřízku a nebo mi jen chirurgickým zákrokem předkožku povolí?

Díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 20.06.13 00:19
avatar

Důvěřuj lékařům, určitě zvolí optimální postup, aby Tě problémů zbavili.

Už návštěva urologa je pro chlapa "trošku" ponižující a chce to kus odvahy!

Tvůj problém tady na poradně asi nevyřešíme ani nezodpovíme Tvoji otázku.

Myslím, že ani fotka "problému" by nám rozumnou odpověď moc neusnadnila... ;)

doplněno 20.06.13 00:34:

Askmenow, názory na následky obřízky se různí, to může posoudit asi jen muž, který ji absolvoval, možná si to dokáže představit muž, který ji neabsolvoval, ale žena těžko. Podobně by se chlap těžko rozumně vyjádřil třeba k interrupci...

A docela bych odlišil návštěvu muže u urologa a návštěvu ženy u gynekologa. Ženy jsou na gynekologii zvyklé, především kvůli důležitým pravidelným preventivním prohlídkám od své puberty. Muži na žádné pravidelné prohlídky většinou nechodí, navíc zde velmi pracuje vrozená chlapská ješitnost...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 20.06.13 00:24

Proč by měla probůh být návštěva u gynekologa ponižující? Chápu, že je nepříjemná, chápu, že z ní jde trošku strach a že se člověk stydí... ale požující myslím není. Jasně, jsem žena, ale přeci jít za lékařem by nikdy nemělo být ponižující. Taky ke gynekologovi chodím se zvednutou hlavou...

A uklidnění pro tazatele: Ani obřízka není nic špatného, tak se toho, co bude neboj a těš se na to, že se vyřeší tvůj problém ;)

doplněno 20.06.13 00:47:

Tak když to hodně zjednoduším, ztráta kousku kůže a nenarozeného dítěte jsou podle mě od sebe dvě dost vzdálené věci, absolutně nesrovnatelné To přirovnání mi přijde vážně tragické, to se na mě nezlobte.

Samozřejmě, že neposoudím následky obřízky tak, jako muž a nebo dokonce jako muž, který obřízku zažil. Vycházím ale z toho, že několik takových mužů znám a mluvili o tom se mnou. Jeden jí dokonce podstoupil zcela dpobrovolně bez zdravotních příčin. S jedním (jiným) jsem jistou budu byla i ve vztahu, včetně sexuálního, takže zase mám zkušenost ženy, které se v posteli objeví obřezaný chlap. Myslím, že i toho se může mladý kluk bát - jak na to budou jednou dívky reagovat. I proto jsem psala, že se nemusí bát. Myslím, že je to ženami/dívkami řpijímáno dobře, ne-li dokonce s nadšením. Navíc myslím, že fimóza by mu život, i ten sexuální, komplikovala daleko více, než obřízka.

A ano, chápu, že muži nejsou na návštěvy urologa tolik navyknutí, nicméně chlapec je ve věku, kdy i spousta dívek vyhledá gynekologa poprvé. Taky to do té doby nezažily... A ani na poprvé myslím nemají důvod ke studu. Pro urologa je to jeden ze stovek penisů, stejně jako pro gynekola jedna ze stovek vagín.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nereknu
Datum: 20.06.13 07:00

Fimosu jsem měl, stejně tak obřízku, a nikdy jsem za svých skoro 40 let sexuálního života nepociťoval újmu. Jakožto, obřezanej, jen možná nechápu výhody neobřezání, a tak nechápu, čeho se každý bojí. Hygienické přednosti obřezání jsou známé, a to ostatní, třeba že by se ženská lekla, když uvidí chlapa obřezaného? Proč? Nechápu. Ale nejsem ženská, ty to mají třeba jinak.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.