Vstup na neoplocený pozemek

Od: Datum: 19.06.13 22:02 odpovědí: 11 změna: 20.06.13 22:46

Dobrý den. Chci se zeptat, jestli je trestný vstoupit na neoplocenéý neoznačený pozemek-louku a rybník.Projíždíme tudy s koňmi. Ale dneska nác seřval jeden pán, že je to jeho že tam nemáme co dělat. Jenže jak my můžeme vědět, že je to jeho? A vlastně co všechno je jeho? Neměl by to mít označené?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.13 22:28

hodte to za hlavu. vsechno je něčí, ale pokud je to neoplocené nemůže Vám nic říct. jako když jdu na houby do lesa, taky to má svého vlastníka. otázka druhá je zda mu tam kopyty neničíte trávu a povrch to by bylo jiné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamba*
Datum: 19.06.13 22:34

jsou tam koleje od traktora-jezdíme po nich. A on sám tudy jezdí autem.

Podle mě tý trávě nic neděláme, když tudy jen přejedeme. Jasný kdyby bylo mokro a my tam jezdili dokolečka tak to asi jo..ale to neděláme.

Datum: 19.06.13 22:34

Samozřejmně veškeré pozemky někomu patří tzn oplocený či neoplocený pokud mu tam nic neničíte jen projedete tak nevydím problém ale pokud ničíte třeba urodu atd může na vás podat trestní oznámení a vy mu budete muset škodu zaplatt je to jen na dohodě možná by bylo dobré se domluvit a nebo příště jet jinudy

doplněno 19.06.13 22:36:

On sám může pokud je majitel nebo z majitelem domluven

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.13 22:38
avatar

Dobrý den. Katastrální zákon v § 10, říká, že vlastníci jsou povinni, označit ve stanovené lhůtě, ne však kratší než 30 dnů, trvalým způsobem a na vlastní náklad nesporné hranice svých pozemků, pokud zvláštní předpis nestanoví jinak.

Zákon neukládá, že pozemek musí být oplocený, ale označený ano. Je to tedy i chyba vlastníka. Neudělali jste to úmyslně, ale teď již budete vědět, že tam nemáte co dělat.

doplněno 19.06.13 22:52:

Viz.: http://www.sbirkazakonu.info/…ravneni-jsou-povinni-a-z.html

doplněno 20.06.13 14:31:

Gotreku, děkuji za upozornění.*pusa*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.06.13 10:53

Kapkanadeje... promiňte kolegyně, ale ten paragraf, který tu uvádíte je vytržený z kontextu a hlavně se dotazu vůbec netýká. Týká se totiž například vyznačování nových hranic při dělení pozemků, zpřesňování průběhu hranic apod. Pozemky nevyznačuje vlastník, ale geodet (na náklady vlastníka). Po tomto označení se provede místní šetření, kde se sezvou všichni, kterých se ta hranice týká a musí s ní vyjádřit písemný souhlas, jinak je hranice neplatná. Něco obdobného probíhá při digitalizaci katastrálních území, v rámci kterých se zpřesňují hranice pozemků.

Navíc ty hranice se vyznačují trigonometrickými body. Nikoliv tím, že si tam někdo zatluče cedulku "tady je Krakonošovo".

Ohodnoceno: 4x
 
Od: uska®
Datum: 20.06.13 11:30

Vlastní pozemek nemusí být oplocen, ale má být označen. S tím je ale problém, dáte cedulky a vydrží maximálně týden do první ožíračky mládeže.

Vy jste nevěděli, že majiteli vaše ježdění vadí, cedule tam nebyla, takže nic se neděje. Nyní po upozornění, že tam nemáte co dělat, se raději tomuto pozemku vyhněte. Nemusí to být bez následků.

A že majitel si jezdí po svém pozemku neřešte. Kupte si vlastní pozemek a jezděte si na něm jak je vám libo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.13 13:39

Ale na druhou stranu, nemusíte přece vědět, že je to pána, Vám stačí když víte, že to není Vaše...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.06.13 21:00
avatar

Podívejte se na CUZK.cz, tam je volně přístupná katastrální mapa. Tam se podívejte, kde a co patří tomu stěžovateli a jak jsou pozemky vedeny. Pokud je ta cesta skutečně v mapě vedena jako cesta a není tam závora, nebo jiné omezení, nemůže Vám zakazovat tam jezdit. Za oficiální cestu majitel ani neplatí daň z pozemku. Pokud je to ale jen vyjetá cesta přes louku, v katastrální mapě louka, pole, po jeho upozornění tam jezdit nesmíte. Je jedno, jestli Vás upozorní tabulkou na tyčce nebo slovně, upozornil Vás že si nepřeje, abyste vstupovali na jeho pozemek.

Mimochodem, koně nejsou zdaleka neškodní, kopyty rozrývají všechno. U nás už je asi taky poženeme, protože hrozně ničí cesty které my potom musíme opravovat na vlastní náklady.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.13 21:39
avatar

No s konma je to tezke, ale kdyz pujde clovek pesky, tak ma pravo vstoupit na jakykoliv takovy neoploceny pozemek, respektive ho projit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 20.06.13 22:13

Prosím, z čeho usuzujete, že se mohu pohybovat na soukromém pozemku bez veřejné cesty? To jako mohu přijít na vaši neoplocenou zahradu a procházet se mezi záhony? Plot není podmínkou, to víme všichni, jak je to z pobytem či průchodem ...?

doplněno 20.06.13 23:24:

buss 100% souhlas, také to nerada vidím a já to nedělám. Ale : @majsterjoe tvrdí, že má právo se na soukromém pozemku pohybovat, tak mě zajímá, jak k tomu došel?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 20.06.13 22:46

Je problém toho kdo chce někam vstoupit aby si zjistil, co to je za pozemek. Už to tu bylo několikrát řešeno, není povinnost plotit, není povinnost označit. Už to není všech jako kdysik i když zastánci furt existují, ty je třeba vychovávat. Na cizí se prostě neleze!. Neznalost neomlouvá. Ctěme co je soukromé. Pohybujeme se po komunikacích. Koně bych hnal a hnal jsem také, kopyty se rozruší půda, drží se ve stopách voda. Jsou pak jisté vyjímky vstupu na pozemky.

doplněno 21.06.13 02:42:

No nejjednodušší bude, když maisterioe ocituje zákon, který ten vstup občanovi povoluje, že ano. Já o něm (mimo komunikací) nevím, tudíž se poučíme. Abych při vyhánění z pozemku (přiměřeným způsoberm) se božíčku něčeho nedopustil když omezují mé vlastnické právo...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.