Jak srovnat dluhy

Od: Datum: 18.06.13 20:39 odpovědí: 6 změna: 20.06.13 00:48

Ahoj. Já mám takový problém. Že neumím kamarádovi pomoct a ani poradit ve věci splácení dluhů v řádu milionu. Vzhledem k tomu, že mu měsíčně zbývá zanedbatelná částka na živobití, ze které se už nedá nic exekučně srazit, nevím co s tím. Je na to nějaká rada?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.13 21:09
avatar

Zdravím. Osobní bankrot. Pokud nemá kamarád dluhy z podnikání, je to možnost jak se od dluhů oprostit a jak zastavit exekuce. Věřitelé mu vděční ale moc nebudou...

Mrkněte na odkaz na bezplatnou poradnu při fin. tísni:

http://www.financnitisen.cz/

doplněno 19.06.13 19:33:

Humbucker, je jisté, že Vy to za kamaráda nevyřešíte (leda byste mu půjčil ten milion, když mu chcete pomoci). Ať se kamarád zajde poradit i do občanské poradny, ty jsou také zdarma. Nemá smysl dělat v této věci kamarádovi prostředníka, shánět a předávat tímto způsobem informace...Ať se projeví iniciativu sám, nastuduje nějaké info. a dá více info o své situaci třeba právě v občanské poradně. Takto bychom jen zbytečně spekulovali a motali hlavu Vám. Přidávám odkazy na info o oddlužení a odkaz na obč. poradny. Ať si kamarád vybere tu, kterou má nejblíže svému bydlišti.

http://insolvencni-zakon.just…ecne-informace/oddluzeni.html

http://www.obcanskeporadny.cz/index.php?Itemid=8

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.06.13 22:17

Ahoj. Tak právě na ten bankrot nedošáhne pro ten nízký zůstatek. Z mnoha bankrotářních kalkulaček ho vystrnadil automat skoro hned. Dokazal se zadlužit i bez podnikání. Ahoj.

Datum: 18.06.13 22:51

... z mnoha bankrotářních kalkulaček... Co je to za nesmysl? *zed* Existuje JEDEN JEDINÝ výpočet splátek!

Co to je: nízký zůstatek? Zůstatek ČEHO? Existuje mnoho způsobů, jak "dosáhnout" na bankrot, ač se to v první chvíli jeví jako nereálné.

doplněno 19.06.13 00:34:

jh. ...napiš aspoň jeden, prosím... Výsledek záleží na tom, jaké je zadání ;). např zda se řeší příliš nízký příjem, nebo to, že dlužník vůbec nepracuje.

doplněno 19.06.13 00:41:

humbucker. Podle toho, co jsi napsal to vyšlo, že ten Tvůj známý dluží cca 1.900.000,-Kč. No, jestli to je mladší člověk, tak by o oddlužení měl uvažovat. Jinak se bude do konce života jen schovávat před věřiteli. Ale pakliže vydělává někde kolem desetitisíc, tak to je opravdu dost špatné, Pak mě ale hlava nebere, jak mohl dostat tolik úvěrů *zed*. Teda jestli to jsou úvěry

doplněno 20.06.13 12:30:

Dluh jeden milion korun - minimální měsíční splátka je 6.000,-Kč po dobu pěti let. Domnívám se, že Tvůj kamarád by měl dělat vše proto, aby byl schopen alespoň tuto částku uhradit.Nakonec ON si ty dluhy nadělal. A jestliže tady má šanci, že mu bude 700.000 odpuštěno, tak co by chtěl víc *zed* Prostě musí trošku víc máknout, aby byl schopen toto zaplatit. V opačném případě mu dluh naroste tak, že potom již oddlužením opravdu neprojde a celý život bude v háji ( a to v lepším případě) ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh*
Datum: 18.06.13 22:56

Napiš aspoň jeden prosím.

Existuje mnoho způsobů, jak "dosáhnout" na bankrot, ač se to v první chvíli jeví jako nereálné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.13 23:14

Ahoj. Jak jsem napsal, moc tomu nerozumím. Nízký zůstatek je z příjmu-výplaty. Dělá mu to asi 1600Kč. Tuhle částku by prý měl splácet nejméně asi 6x. Tak někam vlož ten milion a příjem asi 9tisíc nezabavitelných. Těch 16set Kč prý nemá ani pokaždé k dispozici. Ahoj.

Datum: 20.06.13 00:48

Ahoj. Má to mít kolem milionu. Už možná něco přez. Jsou v tom nějaký úvěry od bank, kreditní karty, nepoplacený pojistky, energie- plyn a elektrika. Banky ty prachy vydávaly asi bez problémů. A pak ty závazky přeprodaly dál. Každej si k tomu něco ještě přihodil a už to jelo. Jede. Ahoj.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.