Rozvod,musí se k soudu?

Od: Datum: 18.06.13 15:43 odpovědí: 10 změna: 20.06.13 21:31

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat ohledně mé kamarádky...

Kamarádka Petra má s nynějším manželem doma sepsanou rozvodouvou a majetkovou smlouvu a podpisy ověřené.Jenže její manžel cuknul a ještě po ní chce půlku financí co má Petra na účtu,ikdyž v majetkové smlouvě je přesně napsáno co kdo dostane a že touto majetkovou dohodou jsou jak majetkově tak finančně vyrovnaný.Nic o dalším vyrovnání z účtu tam není nic.Tak jsem se chtěla zeptat,jestli její manžel má ještě na něco nárok co není ve smlově napsáno.Kamarádka rozvod ještě nepodala,protože ted neví co a jak.A ještě jsem se chtěla zeptat,jestli musí oba k soudu nebo jestli je soud rozvede bez jejich přítomnosti,když s rozvodem oba souhlasí a smlouvy jsou už podepsané.

Moc děkuji za radu...

Susan.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.13 18:03
avatar

Dobrý den. Pokud se manželé na všem dohodli, pak lze soudu navrhnout, aby rozhodl ve věci rozvodu manželství bez jednání. Pokud se druhý z manželů k návrhu připojí, soud pravděpodobně vyhoví. I když konečné stanovisko je vždy na soudu. Co se týče financí na účtu jednoho z manželů, pokud finance spadají do SJM, měli by se domluvit i na tomto rozdělení. Stane se, že se něco ve smlouvě opomene ale to neznamená, že by manžel ztratil nárok na něco, co mu náleží stejně, jako jeho ženě. Když se nedohodnou i na tomto, pak může manžel začít dělat problémy..V každém případě pokud se dokázali dohodnout na všem, předpokládám, že se dokáží dohodnout i na dalším a nekomplikovat si celou věc...

doplněno 18.06.13 19:43:

Sepíše návrh na rozvod a na závěr napíše - vzhledem k tomu, že se navrhovatel a odpůrce dohodli na všem podstatném, žádám soud, aby ve věci rozhodl bez jednání.

doplněno 18.06.13 19:45:

Anebo navrhuji soudu, aby ve věci rozhodl bez jednání. To je jedno, soud tomu bude rozumět.

doplněno 18.06.13 20:08:

Nemusí sepisovat novou smlouvu. Pokud se týká peněz ze společného účtu, mohou se dohodnout o tomto jen mezi sebou. Tak, jak jim to oběma bude vyhovovat. Pokud si nevěří, tak napsat dodatek k té smlouvě. Soud nebude nic zkoumat. Tady jde jen o to, aby se manžel Petry nešprajcl k vůli společnému účtu, který není ve smlouvě zahrnutý a nezačal dělat naschvály. To se pak celé zbytečně komplikuje, když se nejdříve dva dohodnou, pak si to jeden rozmyslí, napadne smlouvu a nastanou naschvály a zdržování... A pokud to oba chtějí bez nařízení jednání, měli by si to dát do pořádku mezi sebou.. Není zač.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.06.13 18:59

Moc děkuji za odpověď.

Ještě jsem se chtěla zeptat,jak má Petra podat soudu,aby bylo ve věci rozhodnuto bez jednání?Děkuji,Susan.

doplněno 18.06.13 19:54:

No asi bude problém v tom,že novou smlouvu už asi manžel nepodepíše...No uvidíme,každopádně moc děkuji a vše vyřídím...

Datum: 18.06.13 22:15
avatar
Bez jednání by měli souhlasit oba dva, takže to nezáleží jen na ní. A i kdyby soud rozhodl bez nich, existuje odvolání. Tak jak tak peníze na účtu jsou společné a jde jen o to, jestli dá půlku manželovi dobrovolně nebo jestli celou sumu vydají za advokáty. Možná i víc než celou sumu. Další otázka jsou děti. I tam by to šlo bez jednání, pokud se rozumně domluví.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.13 00:59
avatar

Suzann, o jaké jde peníze?

Příjmy ze zaměstnání nebo podnikání v době manželství spadají do SJM a Petra by se musela s manželem vyrovnat.

Jde-li však o peníze z Petřina dědictví nebo z prodeje majetku, který patřil jenom Petře (majetek nabytý před uzavřením manželství, dědictví), nespadá do SJM a manžel nemá na peníze nárok.

Jinak souhlasím s Kapkou - pokud se dokázali o všem dohodnout, měli by zvládnout i tohle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.13 20:14

Moc děkuji za info.

Nevím,jestli se jedná o společné příjmy.každopádně mají oba už skoro 3 roky každý svůj vlastní účet a on ji na domácnost přizpívá určitou částkou.Zbytek si manžel nechává.Jenže Petra je šetřivá a šetří a na účtu něco má,ale její manžel nešetří,skoro vše utratí a nemá na účtu nic.

Takže,kdyby Petra taky vše každý měsíc utratila,žila by z výplaty do výplaty jako její manžel,tak by neměla nic.Jenže šetří a peníze nějaký má.

A toto by se řešilo jak?

Děkuji za odpovědi...

Datum: 19.06.13 20:28
avatar

Susann, řešilo by se to dohodou mezi nimi tak, jako vše ostatní. Protože jsou to peníze, které spadají do SJM. Bohužel pro Petru, pokud nechce žádné zbytečné tahanice...

doplněno 19.06.13 20:29:

Jen oni dva ví, jak s penězi hospodařili, ale dohodnout by se měli.

doplněno 19.06.13 20:43:

Tak to, bohužel, je. Těžko bude prokazovat, že našetřila pouze ze svého...

doplněno 19.06.13 20:54:

Susann, napsala jsem Vám vzkaz do vnitřní pošty. Tak jej předejte Petře.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.06.13 20:40

Jenže jde o to,že Peťa šetří a on vše utratí a ještě mu teď má vyplatit?Takže ten kdo šetří nakonec prohraje...

Zjistil totiž,že ona má na účtu a on skoro nic,tak proto se asi nedohodnou...Kdyby tedy žila z výplaty do výplaty udělala by líp,jako její manžel...On peníze rozhazoval (hospody,oblečení,fitko atd),proto z jeho účtu jí nic nedá a ona šetří a ještě mu má vyplattit?

To nechápu...

doplněno 19.06.13 20:44:

Tak to je snad skoro lepší,aby Petra jela s dětma na dovolenou (aby z těch peněz taky něco měla) a pozvala ještě rodiče a tímpádem nebude mít taky nic a nic mu nebude muset dávat...

Od: asd*
Datum: 19.06.13 22:40

Peníze bych vybral v hotovosti a nechal u někoho důvěryhodného. Pokud peníze nebudou, tak nebudou ani součástí rozvodu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.13 20:12

Moc děkuji...Petě jsem vzkaz předala a ptá se ještě,jestli soud nechce třeba za poslední půl rok výpisy z účtu?Jak by pak vysvětlila vybranou částku a její útratu?Já osobně částku nevím,ale určitě by ji přiblížila k šestimístnímu číslu...Ale to jen odhaduji.

Děkuji,Susan

Datum: 20.06.13 21:31
avatar

Není zač. Dořešíme vše ostatní vnitřní poštou...Poradím Petře, jakoby byla mým klientem...Klička se najde všude na všechno, když je dostatek informací..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.