Jazyková škola- placení pojištění

Od: Datum: 18.06.13 12:06 odpovědí: 1 změna: 18.06.13 12:57

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak to funguje s pojištěním a pojišťovnami. Letos jsem dostudovala VOŠ a ráda bych si ještě zlepšila jazykovou úroveň v angličtině, která se mi bude hodit pro budoucí povolání. Podala jsem si tedy přihlášku na jazykovou školu, ale jelikož nejsem čerstvě po maturitě, tak to vypadá, že si budu muset platit zdravotní pojištění. Slyšela jsem ale, že některé pojišťovny uznávají status studenta při studiu na jazykové škole, když jsem nepřerušila studium i když od maturity uplynuly již 3 roky. Nevíte prosim Vás jak to je a případně, které pojišťovny tento status uznávají?

Děkuji za odpověd

L.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.13 12:57
avatar

Kde jste tuto "informaci" slyšela (o přiznání statusu studenta nerozhodují zdravotní pojišťovny)?

Status studenta se v pomaturitním jazykovém studiu přiznává pouze studentům, kteří jazykovým studiem navazují na maturitu získanou v čtyřletém denním studiu v předchozím školním roce. (Pro přiznání statusu studenta pro školní rok 2013/2014 byste musela maturitu složit ve školním roce 2012/2013.)

Na jazykové studium se samozřejmě můžete přihlásit i po VOŠ, ale už nebudete mít žádné studentské výhody (slevy nv dopravě na vstupném, ...) a budete si muset sama hradit zdravotní pojištění (letos jde o 1.080 Kč měsíčně).

Pokud byste chtěla, aby se Vám doba jazykového studia započetla do odpracovaných let, musela byste se navíc přihlásit k dobrovolnému důchodovému pojištění a sama si je hradit (letos 1.812 Kč měsíčně).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.