Operace šedého zákalu, zároveň spadlých víček

Od: Datum: 17.06.13 15:43 odpovědí: 22 změna: 20.06.13 00:09

Dobrý den,

chtěla bych se poradit v záležitosti zlepšení zraku.

Mám od narození kombinovanou vadu - dalekozrakost, krátkozrakost, trochu šilhavost),

ke které se nyní přidal i šedý zákal.

Jelikož jsem žena středního věku, mám i spadlá horní víčka, což kombinace těchto problémů zhoršuje mé vidění.

Můj dotaz zní, zda lze provést zároveň operaci šedého zákalu a operaci spadlých víček či jedna by měla předcházet

před tou druhou, a když tak v jakém časovém odstupu.

Má někdo s tímto zkušenosti a poradí mi, jak bych měla postupovat? Moc děkuji za odpovědi. Jana


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.13 15:46

Toto chce rozhodně poradu s Vaším ofthalmologem (očním lékařem). Pokud zatím žádného nemáte, či chcete slyšet názor jiného odborníka, mohu Vám doporučit jednu ordinaci, sám tam chodím odmala a jsem naprosto spokojený.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.06.13 15:52
avatar

Já myslím, že tazatelka očaře má, jak by jinak věděla, že má operabilní šedý zákal? A v každém případě k němu musí, aby ji tu operaci buď provedl , nebo pokud ho neprovádí (obvodní očař třeba), tak aby ho na ni poslal. V každém případě souhlasím s uvedenou radou. Nebudu psát "šup šup k doktorovi", tady není nebezpečí z prodlení, ale poradou s očařem musí začít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rezinka2*
Datum: 17.06.13 23:50

Děkuji za první radu, kterou jsem obdržela. Docházím na oční oddělení, kde jsem měla výbornou lékařku,

ale ta se odstěhovala, a nyní, když přijdu na kontrolu, pokaždé je tam jiný lékař (už jsem se setkala s arogantním

lékařem, také s nějakým Indem, který neuměl moc dobře česky, takže jsme si nerozuměli, ale byli tam i lékaři příjemní).

Jelikož se jedná o jeden z nejdůležitějších smyslových orgánů, nerada bych podstoupila něco tak závažného u někoho,

ke komu nemám důvěru. Proto se toho také obávám. Ale můj zrak samozřejmě potřebuje pomoci. Velice uvítám doporučení

jiného lékaře či ordinace, abych situaci mohla zvážit. Ještě jednou moc děkuji. Rezinka2

Od: uskaŽ
Datum: 17.06.13 15:48

Nejprve bych zašla na oční, respektive tam, kde se necháte operovat a poprosila bych o možnost konzultace s dotazem, co proto udělat, aby vám pojišovna hradila i operaci spadlých víček. 100% to jde, ale určitě jen u některých diagnoz. Až bych věděla, že mi to uhradí pojišovna, tak by mi bylo fuk, čí operatér začne, co udělá hned a co potom.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mourekk
Datum: 17.06.13 17:27

Při operaci šedého zákalu určitě nebudou operovat víčka.Šedý zákl je mikrochirurgická záležitost pod mikroskopem. Myslím že to spíš plast. chirurgie a musí to schválit revizní lékař pojištovny jinak pacient hradí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rezinka2*
Datum: 18.06.13 00:32

Dobrý večer, moc děkuji za vložení příspěvku. Rezinka2

Datum: 17.06.13 18:28
avatar

Šedý zákal operují specializovaná pracoviště a podle pojišovny je operace hrazena.Víčka operují pracoviště plastické chirurgie.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rezinka2*
Datum: 18.06.13 00:31

Dobrý večer, moc děkuji za radu. Rezinka2

Datum: 17.06.13 21:48
avatar

U operace šedého zákalu je hlavně potřeba si ohlídat kvalitu nitrooční čočky. To je naprosto zásadní věc. Dnes pojišovny šetří, takže se často používají zastaralé a levné "tvrdé" nitrooční čočky. Zde musí být pro vložení do oka řez velmi dlouhý a po sešití ve vysokém procentu případů dochází k doživotním komplikacím - rohovka se zdeformuje, nastane nezvratné dvojí vidění, pocit cizího tělesa v oku a podobně. Vždy žádejte "měkkou" čočku, která se vkládá do oka složená, řezem širokým méně než 3 mm a k deformaci rohovky po operaci prakticky nedochází (pokud není operatérem nějaký přistěhovalec třeba z Indie s padělaným diplomem, bohužel i takových je dnes v nemocnicích plno). Nenechte se ukecat od "odborníků" na levnější zastaralé řešení, nebo budete litovat do konce života (to není strašení, ale zkušenost z okolí).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rezinka2*
Datum: 17.06.13 23:58

Dobrý večer. velice si cením každé rady, které se mi dostane a Vaše odpověď, kterou jsem obdržela z těch,

které jsem měla možnost si zatím přečíst, se mi zdá nejpodstatnější, abych si mohla utvořit názor. Každopádně se budu řídit tímto doporučením, za které Vám moc děkuji. Rezinka 2

Od: martin1965*
Datum: 17.06.13 23:11

To jsou dvě rozdílné věci. Spadlá víčka Vám upraví plastický chirurg, a věřte že to vypadá velice dobře, Vᚠvýraz se rozjasní a je to rozhodně změna k lepšímu (viz moje žena), bohužel cena je asi cca 10000 Kč. Operace jednoduchá, rekonvalescence asi tři dny, a pak vše v pohodě ( reference FN Vinohradská nemocnice, ale věřím, že to dokážou i všude jinde ve fundovaných zařízeních po celé republice). Šedý zákal jsem zase absolvoval já. Zásadní otázka je výběr čoček a to chce si nechat poradit od svého očního lékaře. Já jsem zvolil tenkrát (2005) multifokální čočky RESTOR, a jsem dodnes spokojen, tedy kromě ceny - stálo mě to tenkrát 40000 Tis. Kč i když mě byla přislíbena úhrada od pojišovny. Nevyšlo to, ale i tak jsem spokojen (Operatér prof. Kuchynka). Ale zase opět platí, že i ostatní profíci to u nás zvládnou, alespoň dle mého mínění,minimálně stejně dobře.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rezinka2*
Datum: 18.06.13 00:28

Dobrý večer, děkuji i za Vaši cennou radu. Těší mne, že rekonvalescence po operaci spadlých víček je tak krátká a věřím, že zcela jistě tato operace má vliv jak estetický, tak i napomůže k lepšímu vidění.

Co se týče toho šedého zákalu, trochu mne znepokojuje ta finanční stránka, ale vím, že to patří k věci.

Ještě jednou moc děkuji. Zdraví Rezinka2

Datum: 18.06.13 08:32
avatar

Rezi,jak jsem řekl,šedý zákal financuje pojišovna.Rehabilitace je minimální,spočívá po operaci jen v kapání speciálních kapek.

Starosti o materiál čoček jsou zbytečné.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rezinka2*
Datum: 18.06.13 21:40

Dobrý večer, jsem potěšena Vaší další radou, za kterou moc děkuji

Datum: 19.06.13 02:41
avatar

Nesouhlasím. Starosti o materiál čoček jsou zásadní, protože použití tvrdých nitroočních čoček je pro pacienta vysoce rizikové, ke komplikacím způsobeným poškozením rohovky dochází velmi často a toto poškození je nezvratné. Při použití měkké čočky, pokud neudělá operatér hrubou chybu, ke komplikacím nedochází - oko je mnohem méně narušeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.13 08:51
avatar

Jak staré jsou Vaše informace z okolí? Případně by nebylo na škodu uvést, kde používají zastaralé čočky. Myslím v ČR, ne v rozvojových zemích třetího světa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uskaŽ
Datum: 18.06.13 09:07

Rezi, vyberte si takové zdravotní zařízení, které má smlouvu s vaší pojišovnou a máte po finančních problémech. Hodně v soukromých ordinacích se platí hotově.Ale ne ve všech. Napřed zapátrejte v okolí vašeho bydliště.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rezinka2*
Datum: 18.06.13 21:37

Dobrý večer, na oční, kde doposud docházím, jsem již objednaná koncem příštího měsíce. Je to státní zařízení a pokusím se tam zjistit jaké možnosti bych měla. Samozřejmě se také zdůrazním svou zdravotní pojišovnu, abych věděla, co a jak. Moc děkuji za další příspěvek. Rezinka2

 

Datum: 19.06.13 09:39
avatar

Drobnou poznámku k tomu rozdílu v platbě - zadarmo(na pojiišovnu) X 10 000. Standartně, základní čočka (doufám, že jinou než měkkou už nedělají, ale nevím) je skutečně hrazena pojišovnou (leda by to zařízení s vaší pojišovnou nemělo uzavřenu smlouvu, což se může stát, zejména u nějakých špiškových soukromých zařízení). Pokud ovšem chce někdou nadstandard, třeba tu multifokální čočku, to ho může přijít opravdu hodně draho. Ale nadstandard nejsou jen samé výhody. Slyšel jsem o muži, který, ač na nadstandard měl, dal přednost obyčejným čočkám, když byl arován, že u těch lepších múže při extrémních světelných podmínkách, jako třeba při řízení v noci, docházet k nežádocím efektům (obraz se, jak jsem pochopil, jakoby chvěje či ligotá, nevím, mám to z třetí až čtvrté ruky a taky nevím, jestli ta informace není nějak zkreslená).

doplněno 20.06.13 09:20:

Sdandardně

Ohodnoceno: 1x
 
Od: martin1965*
Datum: 19.06.13 21:06

To je pravda, tyto multifokální čočky mají tyto rizika (i když myslím, že dnes jsou o trochu dál, než v.r. 2005). Tam jde o to rozhodnout se, jestli brýle, nebo ne. To chvění taky někdy pozoruju, ale nijak zvl᚝ mě to nevadí. Při umělém osvětlení se můžou zobrazovat takové soustředné kruhy kolem světla. Ale znáte to, někdo jde na výlet se shrnutou ponožkou v malých botách a nevadí mu to a jiný má špatně zastrčenou košili a celou dobu se ošívá, je to prostě o člověku.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rezinka2*
Datum: 20.06.13 00:09

Také děkuji za tento příspěvek a řekla bych asi to stejné, co v tom minulém. Zda brýle či nikoliv, myslím si, že kvůli vyšším dioptriím a kombinované vadě mi asi brýle zůstanou, ale nebudu předcházet okolnostem. Hlavně a se to podaří

Od: rezinka2*
Datum: 20.06.13 00:06

Děkuji za reakci, vezmu v úvahu všechny příspěvky. Nyní již vím, na co konkrétně se mám zaměřit a to bych pak přednesla lékařce, abych slyšela její stanovisko, a dle toho bych se pak rozhodla. Rezinka2

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.