Vodnatý průjem

Od: Datum: 16.06.13 21:42 odpovědí: 13 změna: 24.07.13 22:46

Dobrý den. Mám takový dotaz. V pátek jsmem ěl v práci kuřecí maso s rýží,jak jsem to snědl,tak mě začalo bolet břicho a celou noc jsem chodil na záchod. V sobotu jsem měl taky průjem,ale vodnaty.Vzal jsem si endiaron a bylo to dobry a dneska kolem 4 hodiny to začlo znovu,vodnaty průjem. Nevíte někdo co to může být a co by jste mi doporučily si dát ay to přestalo,protože je mi celkem zle od žaludku.Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 16.06.13 21:57

To vypadá spíše na úpal, než problém s jídlem - kolik jsi za dnešek asi vypil vody?

Hodně pij, obyčejnou vodu nebo třeba hořký slabý čaj, ne moc studené. A pokud se ti to do rána nezlepší, skákni si k doktorovi.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.06.13 21:58

Nevím z čeho bych měl úpal,když jsem byl v práci v pátek a o vikendu doma.

Od: hop®
Datum: 17.06.13 15:15

Pokud děláte v práci pokrývače a doma jste posekal hektarovou zahradu, tak by to ten úpal mohl být! Tím chci říct jen to, že když neupřesníte svoji "práci", a své "doma", můžeme se jen dohadovat a vymýšlet teorie...

Průjem může být zažíváním nebo virózou, pokud je to ta první možnost, léčím dietkou, čajem a suchary, pro chuť prokládám piškotem, brzy by mělo nastat evidentní zlepšení stavu. S drouhou možností se organismus popere sám, anebo nastupuje lékař. Určitě ale není dobré případnou dehydrataci podceňovat...

doplněno 17.06.13 16:29:

... v té samoléčbě jsem zapomněl zmínit živočišné uhlí...

Od: mourekk
Datum: 16.06.13 22:08

Kdysi mi doporučil doktor při takovémhle divokém prujmu hned na začátku 2 endiarony, za hodinu další dva za hodinu jeden a potom 3x denně jeden několik dní. A na stabilizaci bakterií ve střevech Hylak. Ale radš i zkus doktora

Od: askmenow*
Datum: 17.06.13 00:46

No, aby to nebyla salmonela... určitě bych raději zašla hned ráno k lékaři.

http://nemoci.vitalion.cz/salmoneloza/

Cituji:

Příznaky a projevy salmonelózy

Inkubační doba (tedy doba od vniknutí bakterie do těla po první příznaky onemocnění) je maximálně 48 hodin. Obvykle však kolem 8.

Nemoc se projevuje četnými vodnatými průjmy, bolestmi až křečemi břicha, nauzeou (pocit na zvracení), zvracením, horečkou..

V průjmové stolici se může objevovat krev, hnis, hlen..

Datum: 17.06.13 11:07

V létě, nastupují rychlé viry. Srajda na 3-4 dny. Někdo použil pojmenování retroviry, ale ty mi příjdou jako něco šíleného, jako vetřelec. Takže raději rychlé viry. Je dobře mít doma už zmíněný Endiaron a živočišné uihlí. Jedna tableta nic nezmění, je potřeba brát alespoň 2 dny. A jestli máte možnost, pořiďte si domů Reasec. Ten zas až tak neléčí, ale zastavuje peristaltiku střev. Banány ji zpomalují. Takže se člověk nemusí bát odejít z dohledu wecka.*hej*Nezapomenout hodně pít. Opravdu hodně. Odvodnění organizmu je nesmírně škodlivé.

Od: kolakova
Datum: 17.06.13 11:12

Pokud to nepřestává, tak určitě zajít k lékaři nebo zkusit to častější dávkování endiaronu. Případně zkusit nějaký rehydratační roztok, ten se taky používá při průjmech a při častém zvracení. Já si ho brávám sebou na dovolené a když mě něco chytne, tak mi pomáhá..A taky se doporučují probiotika,ale to je asi spíš na dlouhodobější užívání, nevím jestli by ti zabraly ze dne na den.

Datum: 17.06.13 15:06

dobrý den, pokud již průjem neustává i s lehkou dietkou ala sladký čaj a včerejší rohlík tak urychleně k lékaři, já jsem na to cca před rokem dojela, přecháela jsem asi 10-ti denní průjem*zed* načež jsem skončila v nemocnici zcela dehydrovaná se zánětem v žaludku či co.. prostě chci tím říci že s tímhle není žádná legrace

Od: kolakova
Datum: 19.06.13 10:08

Na to je právě dobrý nějaký ten rehydratační roztok, zabraňuje při průjmech nebo zvracení dehydrataci. Ale 10-denní průjem už je poměrně dlouhá doba, tak to pak už je na lékaře. Je to dobré na lehké nebo střední stavy dehydratace.

Datum: 17.06.13 16:27

Endiaron nebo Smectu (rozpustný prášek, velmi účinný), a dva tři dny si dejte lehčí dietu. Teď jsou takovéto průjmy normální, buďte v klidu.:)

Ale pokud to nepřejde do 10 dnů, zajděte za lékařem.

Od: pt®
Datum: 17.06.13 19:39

Ano, můžete mít průjem po kuřeti, pokud nebylo pořádně propečené. Běžte k lékaři, pokud průjem nepřestane. měla jsem to jednou také a byla to pěkná polízanice. dělali mi výtěr, který šel na rozbor a potvrdil se bacil z kuřecího masa. Užívala jsem pak antibiotika. - pt

Od: martuska*
Datum: 04.07.13 16:23

Zkuste jíst po malých kouscích suchý rohlík a popíjet ten hořký čaj, jak vám tady již někdo radil, opravdu by se mohlo jednat o úpal. Jinak na průjem je také moc dobrý rehydratační roztok. Co se týče nevolnosti, doporučila bych zkusit po lžičkách upíjet coca colu, ale nevím, jestli je to, vzhledem k tomu průjmu, ve vašem případě to pravé.

Od: bibi*
Datum: 24.07.13 22:46

Doporučovala bych znovu opakovat Endiaron,ale hlavně a to je podle mého to hlavní co Vám pomůže vzít si k tomu i probiotika. Ty koupíte běžně v lékárně,ale na tento problém by Vám měla stačit jedna kapsle denně a potom by se vše mělo urovnat. Pokud se po probiotikách budete cítit lépe,nebo budete mít pocit,že Vám pomohlli v boli s průjmem,zůstante už jen na těch probitických kulturách, Endiaron už potom dále ani nebude potřeba. V Případě opakování obtíží ale navštivte lékaře. ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.