Změna pozemku na průmyslovou zónu bez vědomí

Od: Datum: 16.06.13 19:19 odpovědí: 3 změna: 17.06.13 00:03

Dobrý den, mám takový dotaz.

na mém pozemku, které bylo krásné stavební místo, městský uřad provedl změnu, že to bude průmyslová zóna. vše bylo bez mého vědomí, nepřišla mi žádná obsílka o tom že provedou změnu na mém pozemku. Když jsem to po nějaké době zjistil, tak jsem se ptal na Mú, jak je to možné že mohli bez mého vědomí převést ornou půdu pozemku na průmyslovou zónu, oni mi odpověděli že prý to bylo vyvěšeno na úřední desce. chtěl bych se zeptat jestli se dá proti tomu nějak bránít? teď mi je ten pozemek celkem nanic když je tam průmyslová zóna a nemůžu tam stavět


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.13 19:36

Nedá...

S největší pravděpodobností proběhla změna územního plánu. Ta byla dle zákona zveřejněna na úřední desce. Nový územní plán byl pak po zákonnou lhůtu vystaven k nahlédnutí na příslušném úřadě, stejně jako existovala zákonná lhůta k vyhádření se k této změně.

Tyto změny se zpravidla týkají stovek až tisíců majitelů nemovitostí. Vzhledem k tomu, využívá úřad zákonou normu informace na úřední desce a písemné upozornění zasílá jen tzv. "přespolním", tedy těm, kteří nemají trvalé bydliště v místě působnosti úřadu.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: dbarvik
Datum: 16.06.13 21:32

Děkuji za odpověď, moc jste mě něpotěšil/a.

Datum: 17.06.13 00:03
avatar

Potěšen byste naopak být mohl, vždyť právě nyní můžete na svém pozemku vystavět komerční objekt, nebo jej výhodně prodat či pronajmout. Vše závisí na úhlu pohledu. Co je pro jednoho špatné, pro druhé může být výhrou. Snažte se hledat na této změně pozitiva a ty využít.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.