Dluhy-exekuce jak zjistit

Od: Datum: 15.06.13 22:55 odpovědí: 6 změna: 16.06.13 20:19

Dobrý den,mám dotaz,kamarád si myslí že má dluhy-exekuci ale není si tím jistý,v době rozvodu si vzal pujčku,jeho manželka mu slíbila že jí bude platit,jde o vyšší částku,půjčka byla psaná na něho a po rozvodu jeho žena odjela do Anglie a zůstala tam,ted neví jestli pujčku platila.Dají se nějakym způsobem zjistit exekuce?Myslím tím jestli je nějaká instituce kde by se dozvěděl pokud je v exekuci?Kamarád pracoval pouze brigádně a ted nastupuje na hlavní pracovní poměr.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.13 00:29

už se to tu probíralo mnohokrát. Kamarád si dojde na okresní soud, kam spadá svým trvalým bydlištěm a tam si vyžádá výpis o všech exekucích, které jsou na něho vedeny.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jita*
Datum: 16.06.13 00:57

děkuji moc

Od: lego®
Datum: 16.06.13 10:59
avatar

Pokud si vzal pujcku sam tak vi od ktere spolecnosti nebo od koho. Obratil bych se na veritele at mi povi v jakem stavu pujcka je.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.06.13 11:17
avatar

Dobrý den. Exekuce se neděje ze dne na den. Každé exekuci předchází nějaké řízení (např. vydání platebního rozkazu...) Pokud se kamarád nestěhuje např. z místa na místo a vydzvedává si poštu, pak by o případném řízení měl být informován soudem. Pokud mu od soudu nikdy nic nepřišlo, pak pro svůj klid ať se informuje u věřitele, od kterého si půjčku vzal. Ten by mu měl říci, jestli půjčka byla placena, či ne a v případě, že ne, ihned se domluvit na řešení, aby případným krokům, které by vedly až k exekuci, předešel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brokers
Datum: 16.06.13 19:04

lze zjistit na stránce www.madluhy.cz...ale pouze jeden údaj

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.06.13 20:19

Dluhy může mít, ale o exekuci by měl vědět. O dluzích se může dozvědět u CRÚ, CBCB, Solus, pak je ještě nebankovní registr (BRKI, NRKI)..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.