Zkoušky odborné způsobilosti u ČNB

Od: Datum: 14.06.13 10:21 odpovědí: 3 změna: 15.06.13 20:22

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda zkoušku odborné způsobilosti u ČNB můžu složit i bez maturitní zkoušky. Děkuji za odpoveď.

doplněno 14.06.13 10:26:

A zároveň pokud nevíte, zda si mohu otevřít a pozastavit živnost, když jsem nahlášena na úřadu práce. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: abc*
Datum: 15.06.13 19:28

Já tyto zkoušky mám i bez maturity. Ohledně druhé otázky nevím, ale když jsem byla na úp, tak jsem musela mít činnost pozastavenou.

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 15.06.13 19:38

Myslím, že pokud je jakási "odborná způsobilost" ověřována objektivní zkouškou, neměla by být vázána na jiné podmínky. Pokud Vás tedy k té zkoušce připustí, pochopil bych, že pro uchazeče na určitá místa je důležitá trestní bezúhonnost...

Nahlášena na úřadu práce můžete být, jako nezaměstnaná. Ovšem pokud po ÚP požadujete placení povinného pojistného nebo případné jakékoli sociální dávky, NESMÍTE mít aktivní ŽL. To znamená, že živnost nesmíte mít vůbec, anebo ji musíte mít pozastavenou nebo zrušenou.

Od: pt®
Datum: 15.06.13 20:22

1/ můžete, ale nelze provozovat, pokud nestudujete, nebo se za Vás někdo nezaručí - 2/můžete si nechat živnost vystavit, jenže živnost je ohlašovací a platí v den ohlášení, proto je potřeba v ten samý den pozastavit, to Vám poradí i úřednice. Opět platí, že musíte mít maturitu pro vystavení živnosti, co se Finančnictví týká nebo někoho s maturitou, kdo se za Vás zaručí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.