Rozsudek o přebírání dcer o víkendech

Od: Datum: 15.06.13 00:18 odpovědí: 14 změna: 17.06.13 07:46

PROSÍM PORADTE:

JAK LZE ZAJISTIT ROZSUDKEM SOUDU, ABY SI OTEC VYZVEDÁVAL DÍTĚ, KTERÉ DLE DOHODY RODIČŮ MÁ MÍT CO 14 DNŮ.

ON MÁ POCIT, ŽE MATKA MUSÍ PLNIT VŠE A BĚDA, JAK NE, VYHROŽUJE(v podstatě to má lehké, kdyby chtěl, vezme rozsudek a zajde tu na policii a a dítě si za jejich pomoci vezme, ne?) , ALE SAM SI MYSLÍ, ŽE SE ŽIVOTEM MATKY SI MŮŽE DĚLAT CO CHCE, ŽE ONA MUSÍ ČEKAT KLIDNĚ DO SOBOTY , VZÍT JÍ JEJÍ VOLNÝ VÍKEND(i dítě, které k němu chce, stresuje , protože nikdy neví,zda pojede ci ne-otec bydlí pár desítek km dal.), a klidně SE ROZHODNE,ŽE SI DÍTĚ TENTO VÍKEND NEVEME(a co matka, ta nemůže vzít policii a s dítětem o otci vnutit)

Jaký donucovací prostředek použít či co lze do rozsudku uvést, aby si nemohl dělat holubník, a přitom po matce dupat. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.13 00:27

Dejte návrh soudu, aby výživné stanovené otci bylo přiměřeně zvýšeno s odůvodněním, že neplní otcovské povinnosti tak, jak mu bylky soudem stanoveny! A klidně navrhněte zvýšení o 50%!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 15.06.13 00:28

Volovina

Ohodnoceno: 0x
 
Od: muskazlata
Datum: 15.06.13 00:32

Dobře, děkuji za nápad. Přesto - tím neřeším to, aby si je automaticky a bez keců brával, aby byl donucen si povinnost směšně malou ,plnit.

Od: jirbar*
Datum: 15.06.13 00:41

Právo, nikoliv povinnost. A s tou radou se jen zesměšníte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 01:36

proč by se radou zesměšnila? jako padesátiprocentní zvýšení výživného je asi hodně, ale obecně vzato tím, že si otec nebere děti dle rozsudku, vznikají matce další náklady navíc (musí děti živit a celkově zaobstarat i za otce) a k tomu (někteří) soudci přihlíží a právě neplnění fyzické péče o dítě jako důvod ke zvýšení alimentů považují *nevi* jako samozřejmě, je to soudce od soudce, každý rozhoduje dle svého předsvědčení, není to nic univerzálního, ale opravdu jsou tací, kteří tak rozhodují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 00:49
avatar

Vaše rada je nesmyslná. Zbytečně tazatelku matete. Výživné nemá se stykem dítěte nic společného. Jsou to dvě rozdílné věci. Zrovna tak, jako právo a povinnost. Je v tom rozdíl!

doplněno 15.06.13 00:51:

Pro aloisb.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.06.13 00:29
avatar

Nelze to zajistit nijak. Styk s dítětem je otcovo právo, nikoli povinnost. Pokud máte dítě v péči Vy, pak jste povinna dítě ke styku připravit skutečně tak, jak říká rozsudek. Pokud otec své právo nevyužívá, nenaděláte s tím nic. Donutit ho nemůže ani soud.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: muskazlata
Datum: 15.06.13 00:48

Děkuji.

Pokud by to ale takto stálo v zákoně, tak je totálně diskrimunjící ženu -matku- a je potřeba s tím zákonem něco udělat.

ŽIVOT STVOŘILI DVA A OBA JSOU POVINNOVÁNI K DÍTĚTI TUDÍŽ STEJNĚ(ne-li muž by jako hlava měl o to usilovat nejvíc-péče o rodinu, zodpovědnost za ni,apod.).Takže když dva, tak je to diskriminace vůčči ženě a vlastně nespravedlivé totálně vůči těm dětem. nEJENŽE TO PŘÍMO NAHRÁVÁ DNEŠNÍM ROZVODŮM, bodejt by chlap někde se s nějakou nevychrápal a nerozbil rodnu, nestarl se o ni, když se rozvede a ještě se nemusí o nikoho starat , zaplatí si směšné nějaké částky a ze zbytku se mu lépe žije-užívá si a užívá-než kdyby byl v rodině. Nebere stát náhodou otce dětem sám? Neučili jsme se ve škle že rodina je zálad státu...a když on jim tednapomáhá k rozvratu a ničí tím vlastně i sami ty otce, kteří po letech zjistí, že udělalipěknou hovadinu a zničili si život..a další životy? A dětem nemluvě-rozvrácená roDINA PAK PLODÍ DALŠÍ ROZVRÁCENÉ RODINY. tROCHU POSTAVENÝ NA HLAVU ZÁKON. mĚL BY UČIT OTCE ZOPDOVĚDNOSTI, ČINIT JE PRÁVĚ NAPAK VZODPOVĚDNÉ...A PŘÍPADNÉ VELICE VÁŽNÉ DŮSLEDKY...

Pak se nemůžem divit, že každé prý 2. manželství se rozvádí..a lidi jsou jak ovce, jeden to odkouká od druhého..a je to samá nevěra, zničené ženy, zničené děti,...NÁROD BEZ OTCŮ! Nevidím otce v tomto národě, opravdových otců je tak málo. A starší generace jen kroutí hlavou nad dnešními mladými kluky a budoucími otci...k čemu jsou vychováváni. Spíš NEJSOU. Kroutí hlavou i nad dnešními právě rozvody.Oni se vždy o svou rodinu aspon starali, dřeli tvrdě,aby zaopatřili ženu , děti ..a nemeli tak aspon čas na blbosti...čumět po ženských, byly vychováni k zodpovědnosti i za rodinu...a rozvod,-byla hanba, i nevěra v té době.A dnes?

Datum: 15.06.13 00:56
avatar

Zákony nevymýšlím, ale pokud se cítíte diskriminována, proč jste žádala dítě do své péče? Proč jste nežádali péči střídavou, kde by otec měl dítě v péči stejným dílem, jako matka?

doplněno 15.06.13 01:09:

Muško zlatá, pletete si pojmy a dojmy...Soud určil otci povinnost a tou je ta vyživovací. Rozsudkem mu zajistil styk s dítětem, tedy právo na dva víkendy v měsíci. Zda tohoto práva využívá či ne, rozsudek neřeší...

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 15.06.13 00:42
avatar

Žádný donucovací prostředek neexistuje. Ani soud nestanovil otci povinnost si děti každý druhý víkend vyzvedávat. nejde o otcovu povinnost, nýbrž o jeho právo.

Jedinou možnost vidím v dohodě s otcem dětí. Má-li děti rád, a záleží-li mu na nich, měl by jim svůj čas přizpůsobit.

doplněno 15.06.13 10:40:

___ Muško, vím, jak to chodí.

Vám se pleteou dvě věci: právo a povinnost.

Povinností otce je přispívat na výživu dětí (platit výživné včas a ve výši stanovené soudem). Styk otce s dětmi (nezaměňovat se zákazem styku s dětmi) je jeho právem, nikoliv povinností.

Zatímco vyživné (povinnost) lze vymáhat (v případně nutnosti třeba exekučně), nelze využívání práva nijak vynutit.

Chcete-li, aby si otec děti bral každý druhý víkend, musíte se dohodnout s ním.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: muskazlata
Datum: 15.06.13 00:50

ale stanovil...nezlobte se ,ale asi neznáte, jak to u soudu chodí...

Od: muskazlata
Datum: 15.06.13 01:04

Vím, že známá zažádala o zákaz styku otce s dítětem, protože taky si dělal, co chtěl, jednou si pro dceru přijel, jednou ne...

od otce se vracela citově "rozházená"..a bylo jí vyhověno rozsudkem.

Já bych ale zatím tohle udělat nechtěla, dokud dcera ještě s ním chce být a není z něj až tolik hotová, i když už ji také mrzí, jak se táta chová, a taky, že neví, co teda o kterém víkendu může čekat..

PROTO SE JEŠTĚ JEDNOU PTÁM DALŠÍCH NAHLÍŽEJÍCH: "NEZNÁTE VY NĚJAKÝ ZPŮSOB?"

Datum: 15.06.13 11:18
avatar

Kapka a Ivzez napsaly všechno, co se k tomu dalo s ohledem na výklad práva napsat. Jiné cesty,jak se pravidelně zbavovat dětí, nejsou. Ale pokud chceš dát na to "Jedna paní povídala" ... Taky si můžeš najmout dobrého právníka, třeba mu budeš věřit víc, když ho dobře zaplatíš.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bv
Datum: 17.06.13 07:46

Soudíme se o děti - nechci je já ani manžel.*zed*

Proč jsi je chtěla do péče, když ti je za těžko mít je o den dýl? Navrhni otci, ať si zažádá o svěření do péče. Budeš si je brát jednou za čtrnáct dní, když se ti bude chtít a jinak budeš mít volna habaděj.

Bože kam to spějeme*zed*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.