Jak je to s výživným pro dálkově studující?

Od: Datum: 14.06.13 23:07 odpovědí: 3 změna: 15.06.13 07:36

Dobrý den. Řeším již několik let otázku neplacení výživného. Děti mezitím dospěly, dokončily střední školu a chtěly pokračovat ve studiu na škole vysoké. Bohužel z jednoho platu, kdy bývalý manžel se placení výživného s úspěchem vyhýbá, nelze udržet dvě děti současně na studiích. Otázku jsme tedy řešili tak, že syn i dcera (21 a 20 let) začali oba pracovat a studují dálkově. Končí tedy otci vyživovací povinnost, když už si oba vydělávají? Pracují proto, aby si na svá studia vydělali, mnohem radši by si užívali studentského života, tak jako ostatní. To by ale museli mít jiného otce. Vše ve prospěch dítěte, ale nikdo neporadí, jak z člověka, který nepracuje a nic nemá, dlužné výživné dostat. Děkuji za odpověď a případné rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 14.06.13 23:18

Máte pravdu,na pracující dítě už nemůžete požadovat výživné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 07:13
avatar

Když člověk už pracuje, ale přitom dálkově studuje, nemá už na výživné nárok. Živí se sám. Prostě dělá a tu školu si přibral dobrovolně.

Studovali jsme tak s manželem oba, já dálkově, on večerně. Zaměstnavatelem nám byly poskytovány úlevy /volno na zkoušky, konziultace.../, jinak nic. Přesto na ty doby oba rádi vzpomínáme.

Vaše děti si budou vzdělání o to víc vážit, když se k němu dopracovaly samy, bez přispění fikaného tatínka. On naopak nemůže zase čekat jednou ve stáří nějakou péči a podporu od nich. Kdo seje vítr, sklízí bouři...*cert*Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.06.13 07:36

obávám se, že jakmile jednou začnou pracovat, ztrácí nárok na výživné, stejně tak jako na dětské přídavky, sirotčí důchod apod.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.