Vyskrtnuti osvojitele?

Od: Datum: 14.06.13 20:28 odpovědí: 3 změna: 16.06.13 01:05

od moji manzelky ex.manzel si osvojil dite ktere nemelo otce a je zapsan v rodnem liste ditete ted nastava problem kdyz neco resime ze mame nataliri porad ze to vlastne neni jeho dite atd atd. je mozne ho vyskrtnout z rodneho listu? je mozne udelat nejaky krok k tomu aby mu bylo zrusene vyzivne? a aby vubec nebyl uz nijak snim spojen?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.06.13 20:56
avatar

Neuvádíte důležitou informaci, kterou je typ osvojení... zrušitelné, nezrušitelné...

zákon o rodině č.94/1963

Osvojení
§ 63
(1) Osvojením vzniká mezi osvojitelem a osvojencem takový poměr, jaký je mezi rodiči a dětmi, a mezi osvojencem a příbuznými osvojitele poměr příbuzenský. Osvojitelé mají rodičovskou zodpovědnost při výchově dětí (§ 31 až 37b).
(2) O osvojení rozhoduje soud na návrh osvojitele. K návrhu na osvojení dítěte do ciziny je osvojitel povinen připojit pravomocné rozhodnutí o souhlasu s osvojením vydaném Úřadem pro mezinárodněprávní ochranu dětí (§ 67 odst. 3).7c)

§ 73
(1) Osvojení, vyjma osvojení nezrušitelného, může soud zrušit jen z důležitých důvodů na návrh osvojence nebo osvojitele.

§ 74
(1) Osvojení může být provedeno také tak, že je nelze zrušit.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: sony22*
Datum: 14.06.13 21:01

diky kouknem na to

Datum: 16.06.13 01:05
avatar

Nebo si ho osvojte vy, pak budete v rodném listě vy. A jak to popisujete, současný otec bude souhlasit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.